Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Eksperymenty na nietoperzach w Wuhan. Na jaw wyszły nowe fakty

187
Podziel się:

Laboratorium w Wuhan przeprowadzało eksperymenty z koronawirusami na nietoperzach z jaskiń, w których prawdopodobnie powstała choroba znana jako COVID-19. Badania odbywały się kilkanaście miesięcy przed pierwszym przypadkiem COVID-19, a grant Chińczycy chcieli pozyskać ze Stanów Zjednoczonych.

Eksperymenty na nietoperzach w Wuhan. Na jaw wyszły nowe fakty
Naukowcy z Wuhan chcieli uwolnić koronawirusy nietoperzom (Getty Images, © 2020 Bloomberg Finance LP)

Laboratorium w centrum kontroli pandemicznej w Wuhan badało nietoperze jaskiniowe, które zdaniem naukowców są pierwotnym źródłem epidemii. Według doniesień amerykańskich mediów, chińscy naukowcy chcieli genetycznie zmodyfikować koronawirusy, które były potencjalnie niebezpieczne dla ludzi, a następnie przeprowadzić eksperymenty na żywych nietoperzach — informuje "The Telegraph".

Badania odbywały się 18 miesięcy przed pierwszymi przypadkami COVID-19

Badania odbywały się jeszcze około 18 miesięcy przed pojawieniem się pierwszych przypadków COVID-19, a pieniądze na nie Chińczycy chcieli pozyskać od Departamentu Obrony USA. Resort odrzucił jednak propozycję finansowania projektu.

Naukowcy z Instytutu Wirusologii Wuhan planowali genetycznie zmodyfikować koronawirusy. Celem badań była ocena ryzyka koronawirusów, praca nad sposobami zapobiegania epidemiom, a nawet szczepienie nietoperzy przeciwko wirusowi.

14 mln dolarów na badania

Propozycja finansowanie badań została przedstawiona przez EcoHealth Alliance z siedzibą w Nowym Jorku — organizację non-profit kierowaną przez brytyjskiego naukowca Petera Daszaka. Poproszono stronę amerykańską o 14 milionów dolarów na realizację projektu. Ale prośba została odrzucona w obawie przed "możliwym utworzeniem bardziej chorobotwórczego wirusa".

Oczywiste jest, że proponowany projekt kierowany przez Petera Daszaka mógł narazić lokalne społeczności na ryzyko – można przeczytać w oficjalnych dokumentach amerykańskiego resortu obrony.

Szczegóły propozycji zostały ujawnione przez Drastic Research, grupę międzynarodowych naukowców badających genezę pandemii. Grupa zakwestionowała, czy badania – w szczególności próby zmodyfikowania wirusa, aby uczynić go bardziej zakaźnym dla ludzi – nadal są kontynuowane, biorąc pod uwagę teorię, że COVID-19 rozprzestrzenił się z laboratorium w Wuhan.

Wirus powstał w laboratorium?

Amerykańskie źródła rządowe podały, że choć opinie naukowców wskazują, że wirus został po raz pierwszy przeniesiony na ludzi na rynku w Wuhan, wypadek w laboratorium w chińskim mieście "nie jest już przesądzony". Według niezweryfikowanej teorii naukowcy instytutu mogli zostać zakażeni po kontakcie z krwią zwierząt zakażonych wirusem, a następnie zarazić członków lokalnej społeczności.

Wcześniejsze badania w laboratorium w Wuhan również odbywały się dzięki grantowi z USA. Dotacja w wysokości 3,1 miliona dolarów została przyznana na okres pięciu lat między 2014 a 2019 rokiem.

Zobacz także: Minister Niedzielski nie poradził sobie z pandemią COVID-19? Lekarz komentuje wyniki badania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(187)
Lewicowa Ania...
11 miesięcy temu
Niech Chiny płacą ludziom odszkodowania za covid i za skutki, które ludzie ponoszą z powodu covid 19 oraz niech trzepią kasę na odszkodowania. Niech poniosą konsekwencje swoich czynów i niech zaczną rekompensować ludziom krzywdy!
Nono
rok temu
Ja w to nie wierzę
Gość
rok temu
Boją sie projektu Norymberga. Dla tego teraz bedzie propaganda że to wszystko przez Chiny
Gość
rok temu
Tu problemem nie jest ten wirus smieszny i nakrecony przez media. Problem jest dla czego nie leczono ludzi na inne choroby co doprowadzilo do tysięcy nadmiarowych zgonów. Jesli tak dbają o nasze zdrowie i wciskają nam te szpryce po których już nie jeden z zawalem czy zakrzepem zszedł to niech wytłumaczą nam dla czego byly takie zarządzenia które doprowadzily do wielu niepotrzebnych i bazsensownych smierci ludzi bo ważniejszy dla nich byl wynik zaklamanego testu niż ratowanie ludzi... Jak to wytlumaczycie ludziom jestem ciekaw?
Uuaaa
rok temu
Fajna bajeczka 🤣
Napewno...
rok temu
Nietoperze nie były zarażane.Wirus powstał w laboratorium i jest to zapewne połączenie wirusów sars i mers.
mk-ultra
rok temu
za rok będzie o "szczepionkach" i "niezamierzonych" błędach przy ich wstrzykiwaniu, oraz powikłaniach których "nikt nie mógł przewidzieć", bo wszyscy działali "z dobrego serca w trosce o pacjentów", oraz o tym, że nie zapobiegają i nie leczą niczego.
Gość
rok temu
Ciemnogród u niektórych taki że aż kluje... Zauważam że wszystko łykacie co media o wirusku wam zatrąbią . jak napiszą że że z Afryki to lykacie że z Afryki jak napiszą że z Chin to komentujecie tak jak by to byla prawda....A nie zastanawia sie nad tym nikt że gdyby byl rzeczywiscie taki smiertelny wirus i jego pandemia to pojawial by sie i znikal na życzenie tych pseudo ekspertów z tv???? Pomyslcie sobie . czy oni by siedzieli tak spokojnie i pieprzyli te bzdury??? Pouciekali by jak najdalej i pochowali by sie w norach i mieli by ludzi gdzies... Za nadmiarowe zgony obwinicie teraz Chiny i niezaszczepionych? Troche logiki ... Nie leczono ludzi bo co? Bo jakis smieszny test cos tam pokazal? Nie bylo innych chorób dla nich chociarz ludzie na nie umierali bo byli leczeni na srovid albo nie leczeni wogóle bo byli izolowani bo durny test byl pozytywny.... Ludzi chorych poniżano odsylano od szpitala do szpitala i czasem niestety pacjent zmarl bo nie doczekal nawet wyniku testu... To też wina chinoli..? Widzicie gdzies pandemie? Tylko w mediach i ciągle nagabywanie na szczepienia i straszenie ludzi. A gdzie są statystyki zgonów po szprycach? Powiklan po nich? Brak? Cisza bo nie wolno odstraszac ludzi od tych pseudoszczepionek... Tyle...
Emil
rok temu
Widzę, że redaktorzy dopiero teraz dostali zgodę na pisanie o tym o czym poważni ludzie mówili już ponad rok temu. Może to budowanie linii obrony na Norymbergę 2.0.
Nimm
rok temu
Tylko pytanie, celowo czy przez przypadek.
pepe
rok temu
sprzedajne media my to wiemy od ponad roku a teraz napiszcie coś o niby szczepionkach, które doprowadzą do tragedii
Falusci
rok temu
brał w tym udział ?
w porównaniu
rok temu
pracująca miedzy innymi też w laboratoriach w Chinach organizacja non-profit kierowana przez brytyjskiego naukowca Petera Daszaka
zażenowana
rok temu
Przeproście Trumpa. Wygrał jakiś dziadek bez wizji, wygrał na zarzutach ooartych na oskarżeniach Trumpa o populizm, a to wszystko prawda... Żenujące
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić