Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Eksperymenty na nietoperzach w Wuhan. Na jaw wyszły nowe fakty

187
Podziel się

Laboratorium w Wuhan przeprowadzało eksperymenty z koronawirusami na nietoperzach z jaskiń, w których prawdopodobnie powstała choroba znana jako COVID-19. Badania odbywały się kilkanaście miesięcy przed pierwszym przypadkiem COVID-19, a grant Chińczycy chcieli pozyskać ze Stanów Zjednoczonych.

Eksperymenty na nietoperzach w Wuhan. Na jaw wyszły nowe fakty
Naukowcy z Wuhan chcieli uwolnić koronawirusy nietoperzom (Getty Images, © 2020 Bloomberg Finance LP)
bEKlIJrF

Laboratorium w centrum kontroli pandemicznej w Wuhan badało nietoperze jaskiniowe, które zdaniem naukowców są pierwotnym źródłem epidemii. Według doniesień amerykańskich mediów, chińscy naukowcy chcieli genetycznie zmodyfikować koronawirusy, które były potencjalnie niebezpieczne dla ludzi, a następnie przeprowadzić eksperymenty na żywych nietoperzach — informuje "The Telegraph".

Badania odbywały się 18 miesięcy przed pierwszymi przypadkami COVID-19

Badania odbywały się jeszcze około 18 miesięcy przed pojawieniem się pierwszych przypadków COVID-19, a pieniądze na nie Chińczycy chcieli pozyskać od Departamentu Obrony USA. Resort odrzucił jednak propozycję finansowania projektu.

bEKlIJrH

Naukowcy z Instytutu Wirusologii Wuhan planowali genetycznie zmodyfikować koronawirusy. Celem badań była ocena ryzyka koronawirusów, praca nad sposobami zapobiegania epidemiom, a nawet szczepienie nietoperzy przeciwko wirusowi.

14 mln dolarów na badania

Propozycja finansowanie badań została przedstawiona przez EcoHealth Alliance z siedzibą w Nowym Jorku — organizację non-profit kierowaną przez brytyjskiego naukowca Petera Daszaka. Poproszono stronę amerykańską o 14 milionów dolarów na realizację projektu. Ale prośba została odrzucona w obawie przed "możliwym utworzeniem bardziej chorobotwórczego wirusa".

bEKlIJrN
Oczywiste jest, że proponowany projekt kierowany przez Petera Daszaka mógł narazić lokalne społeczności na ryzyko – można przeczytać w oficjalnych dokumentach amerykańskiego resortu obrony.

Szczegóły propozycji zostały ujawnione przez Drastic Research, grupę międzynarodowych naukowców badających genezę pandemii. Grupa zakwestionowała, czy badania – w szczególności próby zmodyfikowania wirusa, aby uczynić go bardziej zakaźnym dla ludzi – nadal są kontynuowane, biorąc pod uwagę teorię, że COVID-19 rozprzestrzenił się z laboratorium w Wuhan.

bEKlIJrO

Wirus powstał w laboratorium?

Amerykańskie źródła rządowe podały, że choć opinie naukowców wskazują, że wirus został po raz pierwszy przeniesiony na ludzi na rynku w Wuhan, wypadek w laboratorium w chińskim mieście "nie jest już przesądzony". Według niezweryfikowanej teorii naukowcy instytutu mogli zostać zakażeni po kontakcie z krwią zwierząt zakażonych wirusem, a następnie zarazić członków lokalnej społeczności.

Wcześniejsze badania w laboratorium w Wuhan również odbywały się dzięki grantowi z USA. Dotacja w wysokości 3,1 miliona dolarów została przyznana na okres pięciu lat między 2014 a 2019 rokiem.

Zobacz także: Minister Niedzielski nie poradził sobie z pandemią COVID-19? Lekarz komentuje wyniki badania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKlIJsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(187)
Nono
4 tyg. temu
Ja w to nie wierzę
Gość
4 tyg. temu
Boją sie projektu Norymberga. Dla tego teraz bedzie propaganda że to wszystko przez Chiny
Gość
4 tyg. temu
Tu problemem nie jest ten wirus smieszny i nakrecony przez media. Problem jest dla czego nie leczono ludzi na inne choroby co doprowadzilo do tysięcy nadmiarowych zgonów. Jesli tak dbają o nasze zdrowie i wciskają nam te szpryce po których już nie jeden z zawalem czy zakrzepem zszedł to niech wytłumaczą nam dla czego byly takie zarządzenia które doprowadzily do wielu niepotrzebnych i bazsensownych smierci ludzi bo ważniejszy dla nich byl wynik zaklamanego testu niż ratowanie ludzi... Jak to wytlumaczycie ludziom jestem ciekaw?
bEKlIJsj
Uuaaa
4 tyg. temu
Fajna bajeczka 🤣
Napewno...
4 tyg. temu
Nietoperze nie były zarażane.Wirus powstał w laboratorium i jest to zapewne połączenie wirusów sars i mers.
mk-ultra
4 tyg. temu
za rok będzie o "szczepionkach" i "niezamierzonych" błędach przy ich wstrzykiwaniu, oraz powikłaniach których "nikt nie mógł przewidzieć", bo wszyscy działali "z dobrego serca w trosce o pacjentów", oraz o tym, że nie zapobiegają i nie leczą niczego.
Gość
4 tyg. temu
Ciemnogród u niektórych taki że aż kluje... Zauważam że wszystko łykacie co media o wirusku wam zatrąbią . jak napiszą że że z Afryki to lykacie że z Afryki jak napiszą że z Chin to komentujecie tak jak by to byla prawda....A nie zastanawia sie nad tym nikt że gdyby byl rzeczywiscie taki smiertelny wirus i jego pandemia to pojawial by sie i znikal na życzenie tych pseudo ekspertów z tv???? Pomyslcie sobie . czy oni by siedzieli tak spokojnie i pieprzyli te bzdury??? Pouciekali by jak najdalej i pochowali by sie w norach i mieli by ludzi gdzies... Za nadmiarowe zgony obwinicie teraz Chiny i niezaszczepionych? Troche logiki ... Nie leczono ludzi bo co? Bo jakis smieszny test cos tam pokazal? Nie bylo innych chorób dla nich chociarz ludzie na nie umierali bo byli leczeni na srovid albo nie leczeni wogóle bo byli izolowani bo durny test byl pozytywny.... Ludzi chorych poniżano odsylano od szpitala do szpitala i czasem niestety pacjent zmarl bo nie doczekal nawet wyniku testu... To też wina chinoli..? Widzicie gdzies pandemie? Tylko w mediach i ciągle nagabywanie na szczepienia i straszenie ludzi. A gdzie są statystyki zgonów po szprycach? Powiklan po nich? Brak? Cisza bo nie wolno odstraszac ludzi od tych pseudoszczepionek... Tyle...
Emil
4 tyg. temu
Widzę, że redaktorzy dopiero teraz dostali zgodę na pisanie o tym o czym poważni ludzie mówili już ponad rok temu. Może to budowanie linii obrony na Norymbergę 2.0.
Nimm
4 tyg. temu
Tylko pytanie, celowo czy przez przypadek.
pepe
4 tyg. temu
sprzedajne media my to wiemy od ponad roku a teraz napiszcie coś o niby szczepionkach, które doprowadzą do tragedii
Falusci
4 tyg. temu
brał w tym udział ?
w porównaniu
4 tyg. temu
pracująca miedzy innymi też w laboratoriach w Chinach organizacja non-profit kierowana przez brytyjskiego naukowca Petera Daszaka
byko
4 tyg. temu
Tylko dopiszcie że Chińczycy prowadzili te badania wspólnie z Amerykanami z uniwersytetu w Karolinie a kasa na badania była pewnikiem ? od eskimosów którzy chcą depopulacji ludzkości do jakiegoś 1,5 mld jak mawia ich guru niejaki prof E... z Pensylwanii
bEKlIJsb
zażenowana
4 tyg. temu
Przeproście Trumpa. Wygrał jakiś dziadek bez wizji, wygrał na zarzutach ooartych na oskarżeniach Trumpa o populizm, a to wszystko prawda... Żenujące
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić