aktualizacja 

Prokuratura przyjrzała się sprawie Rydzyka. Jest decyzja

141

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz poseł Adam Szłapka zawiadomili Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu o wykroczeniu Tadeusza Rydzyka. Jest już decyzja.

Prokuratura przyjrzała się sprawie Rydzyka. Jest decyzja
(PAP)

Mimo epidemiologicznych realiów, 29. urodziny Radia Maryja obchodzone były z hukiem, którego echo unosiło się na kilka dni po imprezie. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych słów Tadeusza Rydzyka na temat pedofilii w Kościele.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Dopatrzono się pochwalania czynu pedofilskiego, czy podżegania do przestępstwa polegającego na utrudnianiu śledztwa w przypadku takich spraw. O takim podejrzeniu powiadomiona została Prokuratura w Grudziądzu. Prokuratura w Warszawie również spotkała się z podobnym zażaleniem, jednak ze strony posła Adama Szłapki.

Prokuratura jednak analizując słowa duchownego negatywnego wydźwięku w nich nie znalazła. Ponadto wspomniano o tym, że redemptorysta 3 dni po swojej wypowiedzi wydał oświadczenie w tej sprawie tłumacząc, że został źle zrozumiany. Prokurator wspomniał również w swojej decyzji o "koncepcji przebaczenia".

Autor czyny o charakterze pedofilskim przedstawia jako działania mające formę grzechu - pisze prokurator w wyjaśnieniu.

Dokument z uzasadnieniem prokuratury został udostępniony przez OMZRiK. Jednak okazuje się, że na tym nie koniec. Ośrodek wystąpi do sądu z zażaleniem na decyzję prokuratury.

Złożymy zażalenie na skandaliczną decyzję prokuratury i po wyznaczeniu posiedzenia sądu będziemy domagać się wydania postanowienia nakazującego organom ścigania prowadzenie śledztwa w sprawie oburzających wypowiedzi Tadeusza Rydzyka zatrudnionego na stanowisku dyrektora instytucji medialno-finansowej o nazwie "Radio Maryja" - poinformował w środę na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. O. Paweł Gużyński o słowach redemptorysty
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić