o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Prokuratura przyjrzała się sprawie Rydzyka. Jest decyzja

94
Podziel się

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz poseł Adam Szłapka zawiadomili Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu o wykroczeniu Tadeusza Rydzyka. Jest już decyzja.

Prokuratura przyjrzała się sprawie Rydzyka. Jest decyzja
(PAP)
bEhTawKZ

Mimo epidemiologicznych realiów, 29. urodziny Radia Maryja obchodzone były z hukiem, którego echo unosiło się na kilka dni po imprezie. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych słów Tadeusza Rydzyka na temat pedofilii w Kościele.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Dopatrzono się pochwalania czynu pedofilskiego, czy podżegania do przestępstwa polegającego na utrudnianiu śledztwa w przypadku takich spraw. O takim podejrzeniu powiadomiona została Prokuratura w Grudziądzu. Prokuratura w Warszawie również spotkała się z podobnym zażaleniem, jednak ze strony posła Adama Szłapki.

bEhTawLb

Prokuratura jednak analizując słowa duchownego negatywnego wydźwięku w nich nie znalazła. Ponadto wspomniano o tym, że redemptorysta 3 dni po swojej wypowiedzi wydał oświadczenie w tej sprawie tłumacząc, że został źle zrozumiany. Prokurator wspomniał również w swojej decyzji o "koncepcji przebaczenia".

Autor czyny o charakterze pedofilskim przedstawia jako działania mające formę grzechu - pisze prokurator w wyjaśnieniu.

Dokument z uzasadnieniem prokuratury został udostępniony przez OMZRiK. Jednak okazuje się, że na tym nie koniec. Ośrodek wystąpi do sądu z zażaleniem na decyzję prokuratury.

bEhTawLh
Złożymy zażalenie na skandaliczną decyzję prokuratury i po wyznaczeniu posiedzenia sądu będziemy domagać się wydania postanowienia nakazującego organom ścigania prowadzenie śledztwa w sprawie oburzających wypowiedzi Tadeusza Rydzyka zatrudnionego na stanowisku dyrektora instytucji medialno-finansowej o nazwie "Radio Maryja" - poinformował w środę na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.
Zobacz także: Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. O. Paweł Gużyński o słowach redemptorysty
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhTawLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Pragmatyk I.
5 miesięcy temu
Dr. Goebbels twierdził, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Policzcie ile jeszcze razy prokuratura odmówi ścigania.
Polak mały
5 miesięcy temu
To przecież komentarze samych ateistów
Polak mały
5 miesięcy temu
Skond w tym narodzie tyle pogardy nienawiści to chyba pozostałości po komuniźmie.
bEhTawLD
askan
5 miesięcy temu
Ta prokuratura to pewnie tez bawiła się na urodzinach Radia Maryja!
tylko pytam
5 miesięcy temu
a czego tu było się spodziewać Wszyscy dmuchają w tą samą Trąbę ty mi pomożesz teraz to ja pomogę tobie później, a ciemny lud dalej Gnębiony!!!, a tak przypadkiem to z prokuratury czy z ministerstwa sprawiedliwości jakiś przelew nie pójdzie w ramach przeprosin???
Już czas na
5 miesięcy temu
OMZRiK...
krys57
5 miesięcy temu
A ja donoszę na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych za rasistowskie, ksenofobiczne wypowiedzi, za mowę nienawiści, za poniżanie innych ludzi tylko za to że mają inne poglądy na świat, za szerzenie ideologii sprzecznej z Konstytucją, za lewicowe poglądy które w skrajnym przypadku (ZSRR, Chiny, Kambodża, III Rzesza, itp.) doprowadziły do śmierci ponad 120 mln niewinnych ludzi, itp
sed
5 miesięcy temu
Nic mu nie zrobicie i nikt nie zrobi, bo w tym kraju już nie liczy się przyzwoitość i prawo, tylko kasa, kasa, kasa. Ludzie idą po stołki rządowe nie dla zaszczytu i honoru, tylko po kasę. takie czasy w Polsce nastały.
joda
5 miesięcy temu
Czy jeszcze kogoś to dziwi ???
mirek
5 miesięcy temu
No ale panowie i panie ,a czego sie spodziewaliście .Większość tu głosowała na PIS i co ...i co teraz macie .Przecież wiadomo było ,że my Polacy jestesmy głupi !!! i wcale rząd nie przeczy .Robią nas jak chcą i my siedzimy cicho,jak te szare myszki !!!Przecież to widać ,na każdym kroku ,hajs rozdają swoim zwłaszcza w pandemii .Kupują sobie auta nowe ,daja sobie premie ,minister Emilewicz jeździ sobie na nartach ,Rydzyk cały czas dostaje hajs ,wybory kopertowe Sasina ,które sie nie odbyły ,Kaczyński wywalił hajs na Rocznice Smoleńskie do tego wszyscy siedzieli w domach a on wypełniał obowiązki i jezdził sobie po cmentarzach .Masakra ludzie trzeba to w końcu powiedzieć głośno Dość !!! Dość !!! przecież my to będziemy spłacać a potem nasze dzieci ,jak za Gierka i zaś nastepne 30 lat będziemy w dupie .Masakra
Jarosław
5 miesięcy temu
WCALE BY MNIE NIE ZDZIWIŁO JAKBY RYDZYK BYŁ TAJNYM WSPÓŁPRACOWNIKIEM "SB" W PRZESZŁOŚCI, I MIAŁ HAKI NA TEGO CZY OWEGO.
Wilga
5 miesięcy temu
Prokuratura tzn. Ziobro który pląsał u jego boku na rocznicy i wychwalał pod niebiosa. Jaja jak balony!
DNO
5 miesięcy temu
SKANDAL!!!!
bEhTawLv
Boga nie ma
5 miesięcy temu
Odchodzę z kościoła kto za ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić