Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Aleksiej Nawalny wraca do Rosji. Grozi mu kolonia karna

5
Podziel się

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny planuje w niedzielę wrócić do Rosji, pomimo że służby wciąż szukają pretekstu, aby go uwięzić. Do sądu w Moskwie wpłynął wniosek by karę w zawieszeniu, na którą został skazany w 2014 r., zastąpić zesłaniem do kolonii karnej.

Aleksiej Nawalny wraca do Rosji. Grozi mu kolonia karna
Aleksiej Nawalny wraca do Rosji. (Getty Images)
bEUThMgR

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny zapowiedział, że wróci do Moskwy 17 stycznia rejsem linii lotniczych Pobieda. Swoją decyzję ogłosił na Twitterze, pisząc, że nie planuje życia w innym kraju.

Wrócę do domu 17 stycznia, w niedzielę, samolotem Pobieda. Chodźcie do mnie - napisał polityk w środowym poście internetowym.
bEUThMgT

Aleksiej Nawalny wraca do Moskwy

Podczas pobytu za granicą Nawalny współpracował z Bellingcat w celu zidentyfikowania członków grupy FSB, którzy przez kilka lat podążali za nim po Rosji. Lider opozycji jest pewny, że to śledzący go funkcjonariusze stoją za podaniem mu śmiertelnej trucizny - nowiczoka.

Zobacz także: Zobacz też: Otrucie Aleksieja Nawalnego. Nagranie z pokoju hotelowego

Służby więzienne złożyły wniosek do moskiewskiego sądu o ukaranie Nawalnego. Opozycjonista w 2014 roku otrzymał wyrok w zawieszeniu, którego warunków "nie dotrzymał". Grozi mu zesłanie do kolonii karnej, jednak Nawalny broni się mówiąc, że 30 grudnia 2020 r. wygasł okres, na który sąd zawiesił wykonanie kary.

bEUThMgZ

Nawalny przebywa w Niemczech, gdzie przechodził rehabilitację. W sierpniu 2020 roku na pokładzie samolotu lecącego z Tomska do Moskwy Nawalny nagle stracił przytomność. Po awaryjnym lądowaniu został hospitalizowany w Omsku, a później w Berlinie. W Niemczech odkryto, że opozycjoniście podano nowiczok, trującą substancję opracowaną jeszcze w czasach ZSRR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUThMhu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
din
11 miesięcy temu
W Polsce przydałaby się taka kolonia karna ale za bardzo nie ma gdzie tego zorganizować! Może by tak wynająć na Syberii jedną z nich? Skończyłyby się wczasy w więzieniach! TV, video, pokoje intymne, laba przez cały wyrok!
Zofia
11 miesięcy temu
Za taki numer to już pasiaki na Ciebie Aleksiej czekają. Zyczę Ci jak najlepiej, ale w Twojej ojczyźnie szykują na Ciebie plan B. I to ten oficer którego pociągnąłeś za język przez telefon postawi wszystko tylko, żeby Ciebie dopaść a kolegom pokazać że aparat zawsze wygrywa.
oczywistość
11 miesięcy temu
Makrela i Niemcy nie pomogą? no tak nordstream ważniejszy od życia Nawalnego
bEUThMhv
Polak
11 miesięcy temu
Dlaczego innych opozycjonistów nie leczą na zachodzie???
Zniszczą Cię
11 miesięcy temu
To będzie twój największy błąd jak wrócisz do Rosji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić