o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Założyciel Twittera ujawnia powody usunięcia konta Trumpa

27
Podziel się

Szef Twittera przyznaje, że choć zablokowanie konta Donalda Trumpa to dobry krok, jaki wykonał podlegający mu zespół zarządzający, to jednak Jack Patrick Dorsey zdaje sobie sprawę z faktu, że tego typu działania są niebezpieczne i ograniczające wolność.

Założyciel Twittera ujawnia powody usunięcia konta Trumpa
(Getty Images)
bDzDuxMB

Szef Twittera Jack Patrick Dorsey przyznał, że nie jest wcale dumny z tego powodu, że zablokowano na stworzonym przez niego serwisie konto Donalda Trumpa. Decyzja ta, niewątpliwie trudna, nie została podjęta pochopnie. Zespół, w oparciu o zebrane materiały, zdecydował, że zablokowanie konta pomoże zapanować nad porządkiem publicznym.

Nie cieszę się z tego, ani nie odczuwam dumy - powiedział w rozmowie z mediami, cyt. m.in. przez BBC.

bDzDuxMD

Choć takie wyjście z sytuacji było słuszne, to jednak daje wiele do myślenia. Po banach, jakie Donald Trump otrzymał na wielu serwisach społecznościowych, debata polityczna i społeczna ws. prezydentury Trumpa, ws. republikanów i zamieszek na Kapitolu znacznie zmieniła swój bieg.

Jest to niebezpieczne. To pokazuje, że korporacja może skutecznie kontrolować część debaty toczącej się w skali całego globu - powiedział szef Twittera.

*Przypomnijmy - Donald Trump otrzymał bana na Twitterze, na którym miał zgromadzonych prawie 90 mln obserwujących z całego świata. *Stało się tak po zdarzeniach na kapitolu.

bDzDuxMJ
bDzDuxNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Jaśko
6 dni temu
Zamknieli jemu to zamkną każdemu. Każdy kto umie pisać może być podejrzany, że napisze coś, co nie pasuje panu Patrickowi Dorseyowi.
Wolność
6 dni temu
To fakt że korporacje zawładnęły nasza planeta. Po mału kończy się ich dominacja. Tę narrację że P.Trump podżega to kłamstwo. Rozróba była sponsorowana przez zainteresowanych tym aby zdyskredytować prezydenta
podaj dalej
6 dni temu
Mały człowiek się tłumaczy
bDzDuxNf
Trump
6 dni temu
Za takie działania ze strony portali internetowych powinna zostać założona blokada na Wszystkie kraje. Komunizm chce zniszczyć człowieka który chciał i budował gospodarkę USA. Za ciężką pracę został zniszczony alle mam na dzieje że Ci ludzie którzy tak potraktowali Trumpa po prostu zapłacą za to.
Lotto
6 dni temu
Mam nadzieję, że Twitter i Facebook zostaną zniszczone!
Najnowsze komentarze (27)
loper
6 dni temu
Ciekawe czy on jest taki święty.ZŁAMAS
ZENON I
6 dni temu
Wszystkie media sa w prywatnygh rękach ,internet czy nawet telefony w kazdej sekundzie można wyłączyć .Transport Podobnie .My ludzie jesteśmy niewolnikami pewnej dynastji dla której poświęcamy swoje życie.
piter
6 dni temu
Twitter i Facebook u mnie zlikwidowany zostało jeszcze google. Jaka pocztę polecaciei komunikator
Miłek
6 dni temu
Tylko że "mowę nienawiści" można niemal zawsze i każdemu. Ja przypominam tylko że J.Stalin, A.Hitler byli nominowani do Nobla (Stalin 2 razy), a Jezusa skazano na śmierć za podburzanie do wojny.
maga
6 dni temu
Your time is coming shithead !
XXL
6 dni temu
Nie cieszy się z tego...ale z araz zaprowadzi porzadek na całym świecie!!!
Richard
6 dni temu
To niebezpieczny precedens nie ważne czy jesteś z lewej czy z prawej. Usiądź w domu i pomysl jaka daliśmy władze Twitter Facebook i światowym media.
emeryt
6 dni temu
Co jest zapisane w Konstytucji USA? WOLNOSC SLOWA!!! Te "firmy"znajduja sie w USA,TZN MUSZA PRZESTRZEGAC WOLNOSC SLOWA ALBO PRZEKAZAC do rozpatrzenia Sodom!!!!! Dla mnie zlamali KONSTYTUCJE USA
bDzDuxMX
Polak
6 dni temu
Trump obok Busha Jr. oraz Nixona to najgłupszy prezydent w historii USA. pewnie dlatego PIS znalazł z nim wspólny język :)
Prl2.0
6 dni temu
U nas za stanie na ulicy mandaty sypią za hasła nie sprzyjające władzy- to sie nazywa wolność
Waldek68
6 dni temu
a co to jest twitter?
siwy kruk
6 dni temu
Ciekawa sprawa. Jak w PRL była cenzura państwowa, to to było złe. Jak teraz osoba prywatna wprowadza cenzurę to to jest cacy.
Tom
6 dni temu
Jakoś "Pani" od strajku nie zablokowali konta chociaż wiele na nim treści nawołujących do przemocy wobec innych inaczej myślących. Nie wspomnę już o filmiku w którym wprost nawołuje by któryś z policjantów wykorzystał swoją broń...
gnago
6 dni temu
to on jeszcze na wolności? Już powinien być do celi na glanach przez służby zaniesiony. Zaiste państwo USA jest w zaniku
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić