Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Prowadząc rower wszedł wprost pod koła ciężarówki. Przerażające nagranie

56

Starszy mężczyzna najpierw uniknął wjazdu pod koła ciężarówki, a następnie, prowadząc rower, wszedł prosto pod jej koła. Zmarł na miejscu. Policja publikuje film zarejestrowany przez kamery monitoringu, aby pokazać, jak szybko można stracić życie. Tym samym apeluje o rozwagę na drodze.

Prowadząc rower wszedł wprost pod koła ciężarówki. Przerażające nagranie
Rowerzysta zginął pod kołami ciężarówki (Policja, KPP Bielsk Podlaski)

O tym, jak szybko można stracić życie przez chwilę nieuwagi, pokazuje dramatyczny film zarejestrowany przez kamery monitoringu. Do tragicznego zdarzenia doszło w Bielsku Podlaskim, na ulicy 11 Listopada.

Jak widać na nagraniu, rowerzysta próbował przekroczyć ulicę jadąc lewą stroną dość ruchliwej drogi. Jednak mógł on bezpiecznie przeprowadzić rower z prawej strony, gdzie zarówno na przejeździe kolejowym, jak i poza nim, znajdował się chodnik.

Tego typu zdarzenia stanowią przestrogę przed nieprzemyślanymi decyzjami na drodze, które mogą mieć tragiczne skutki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podejrzany rowerzysta na granicy z Rosją. Kamery nagrały jego zachowanie

Tragiczna śmierć w Bielsku Podlaskim

Do zdarzenia doszło 4 czerwca. Mężczyzna, poruszający się lewą stroną ulicy, ledwo uniknął katastrofy, gdy omal nie wjechał pod koła nadjeżdżającej ciężarówki z ulicy kard. Wyszyńskiego. Po zatrzymaniu się, zszedł z roweru.

Jednak wydawał się dość niecierpliwy. Zamiast czekać, po kilku chwilach, prowadząc rower, postanowił przejść przed stojącą na drodze podporządkowaną ciężarówką. Wtedy pojazd ruszył. W tym momencie film się urywa, ponieważ starszy mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia.

Film udostępnił portal Remiza, aby pokazać, jak szybko można stracić życie. "Apelujemy o zdrowy rozsądek i czujność" - napisano na portalu X.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rowerzyści giną pod kołami

To nie jedyne tragiczne zdarzenie, które miało miejsce w tym roku na drogach Bielska Podlaskiego. Również w kwietniu doszło do podobnego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł rowerzysta.

Zdarzenia drogowe z udziałem użytkowników jednośladów pociągają za sobą poważne skutki. W tym roku na drogach miasta zginął 69-latek, który prowadził rower oraz 76-letni rowerzysta, który zginął pod kołami ciężarówki - przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim.

Najczęstszymi błędami popełnianymi przez rowerzystów jest jazda po ulicy, pomimo istnienia obok ścieżki rowerowej. Drugim wykroczeniem jest przejeżdżanie przez przejście dla pieszych. Policja przypomina, że kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić