Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Prowokacja przed koronacją? Wielka Brytania reaguje na armadę Rosjan

Koronacja króla Karola III za pasem, tymczasem Royal Navy wysłała okręt wojenny, który ma za zadanie podążać za rosyjską armadą, czającą się blisko Wielkiej Brytanii. Jak podkreślają angielskie media, Fregata typu 23 wypłynęła już na Morze Północne, by śledzić rosyjskie okręty wojenne.

Prowokacja przed koronacją? Wielka Brytania reaguje na armadę Rosjan
Rosja wysyła okręt nuklearny. Jest reakcja Brytyjczyków (royalnavy.mod.uk)

Royal Navy to morska organizacja wojskowa Wielkiej Brytanii, odpowiedzialna za obronę narodową na morzu, ochronę żeglugi i wypełnianie międzynarodowych umów wojskowych.

W czwartek Royal Navy wysłało okręt wojenny, by podążał za rosyjską armadą czającą się blisko Wielkiej Brytanii.

Teraz pięć rosyjskich okrętów wojennych i dwa statki wsparcia pojawiły się w czwartek na wodach u wybrzeży Wielkiej Brytanii i wszystkie są wyposażone w Kalibr. To rosyjski pocisk manewrujący do ataku lądowego o zasięgu do 2 tysięcy metrów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Caroline Derpienski jest macochą. Dzieci milionera są starsze od niej
Zdajemy sobie sprawę z niewielkiej liczby rosyjskich statków, które ćwiczą wokół Wielkiej Brytanii i ściśle monitorujemy sytuację - podkreśla ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii.

Dowódcy marynarki wojennej wysłali już fregatę typu 23 uzbrojoną w pociski przeciwokrętowe typu harpun, który ma zapewnić całkowicie bezpieczeństwo dla Brytyjczyków.

Koronacja Karola III

Zachowanie Rosjan być może być spowodowane koronacją króla Karola III, która odbędzie się w sobotę 6 maja.

Cały świat spogląda w kierunku Wielkiej Brytanii, a rodzina królewska ujawnia kolejne szczegóły wydarzenia. 3 maja odbyły się próby do tego wyczekiwanego wydarzenia.

Wydarzenie rozpocznie się w Londynie o godzinie 6 czasu lokalnego. Wtedy otwarty zostanie dostęp do trasy procesji, która rozciąga się z Pałacu Buckingham do Opactwa Westminster. Na miejscu stawią się oczywiście tłumy osób, które będą chciały obserwować wydarzenie na żywo.

Udostępnione zostaną też specjalne ekrany, na których będzie można obejrzeć ceremonię. Staną one m.in. w Hyde Parku czy Parku św. Jakuba. Procesja z udziałem Karola i Camilli wyruszy z Pałacu Buckingham o 10:20, czyli 11:20 czasu polskiego.

Autor: JAR
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Pracował w fabryce tulipanów. Burzliwa droga zawodowa Jerzego Owsiaka
Kontrowersyjne słowa Muska. "Obraża ofiary nazizmu"
Chciała spalić koce na grillu. Wywołała pożar
Tragedia w Parku Narodowym. Słoń stratował turystę
Sprawca ataku na ratowników w szpitalu. Prokuratura zabiera głos
Rosjanie bojkotują obchody w Oświęcimiu. Delegacji nie będzie
Uchwycono niezwykłe zjawisko. Trwało 17 minut
Zobaczcie, co przyniosły ostatnie sztormy na Bałtyku. Wysyp!
Tragedia w Siedlcach. Napastnik miał 2 promile alkoholu
Trudny los Agaty Wróbel. Porównują ją do Villas. "Dajcie jej spokój"
Leśnik aż założył okulary. "Od razu zrozumiałem, że to nie bobry"
Dantejskie sceny na pokładzie samolotu. Tak stewardesy uciszyły pasażerkę
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić