Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Przed tragedią Titana wysłał SMS. Treść ujawniona

327

Pułkownik Terry Virts ujawnił w programie "Good Morning Britain", jak brzmiała ostatnia wiadomość, którą otrzymał od swojego przyjaciela Hamisha Hardinga. Mężczyzna zginął na pokładzie łodzi Titan. To kontrowersyjny milioner, będący organizatorem wyprawy do wraku Titanica, która zakończyła się tragicznie.

Przed tragedią Titana wysłał SMS. Treść ujawniona
Miliarder Hamish Harding wysłał SMS przed tragedią Titana na Atlantyku (Oceans Gate)

Przypomnijmy, 18 czerwca 2023 doszło do katastrofy łodzi podwodnej Titan, która została zniszczona w wyniku gwałtownej implozji. Wszyscy uczestnicy wyprawy do wraku Titanica zginęli.

Na pokładzie łodzi znajdowało się pięć osób. Brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding, pochodzący z jednej z najbogatszych pakistańskich rodzin Shahzada Dawood i jego syn Suleman, współzałożyciel firmy Oceans Gate (producenta łodzi podwodnej), Stockton Rush oraz znany francuski nurek Paul-Henri Nargeolet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kobiety o 100 konkretach Tuska. Czerwona kartka dla rządu? Na Podlasiu mówią krótko

W programie "Good Morning Britain" - emitowanym na antenie ITV - Terry Virts, przyjaciel miliardera Hamisha Hardinga, powiedział, że jego dobry znajomy przed wyruszeniem na dno Atlantyku był świadomy ogromnego ryzyka. Jak podkreślił, właśnie ta świadomość niebezpieczeństwa "bardzo go ekscytowała".

Virts podczas programu śniadaniowego przytoczył również treść ostatniego SMS-a, którego otrzymał od Hamisha Hardinga na dzień przed wyruszeniem w feralną wyprawę. Załoga czekała na okno pogodowe w kanadyjskim St. John's i szykowała się do podróży.

Ostatni SMS, jaki dostałem, brzmiał: "Hej, jutro wyruszamy, wygląda dobrze, pogoda jest zła, więc wszyscy na to czekali" - powiedział pułkownik Terry Virts na antenie.

Sam Harding dzień przed wyprawą na swoich profilach społecznościowych wyrażał radość z uczestnictwa w wyprawie i podkreślał, że to "prawdopodobnie pierwsza i jedyna misja załogowa na Titanica w 2023 roku". Jak się okazało, nie pomylił się.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niedawno program Channel 5 wyemitował dwugodzinny dokument wizualizujący i analizujący katastrofę łodzi podwodnej, minuta po minucie. Materiał zawierał nieopublikowany wcześniej dźwięk, nagrany w trakcie akcji ratunkowej przez patrolujące Atlantyk Kanadyjskie Siły Powietrzne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ratownicy słyszeli z głębin łoskot, który dawał im nadzieję na odnalezienie pasażerów Titana żywych. Niestety, jak się okazało kilka dni później, wszystkich pięciu członków załogi Titana zginęło.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić