Przejechała egzaminatora w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Zapadł wyrok

121

Barbara K. w trakcie egzaminu na prawo jazdy przejechała egzaminatora, który obserwował wykonywane przez nią na placu manewry. 68-latka wcisnęła gaz, a następnie rozpędzonym autem przejechała instruktora. Dzisiaj zapadł wyrok w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Przejechała egzaminatora w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Zapadł wyrok
WARSZAWA, 20.07.2020. ZDJECIE ILUSTRACYJNE; n/z SYMBOL NAUKI JAZDY FOT / FOTONEWS (MAREK KONRAD / FotoNews / Forum, RM, MAREK KONRAD / FotoNews / Forum)

Do sytuacji doszło w czerwcu 2019 roku w Rybniku, ale dopiero 17 sierpnia zapadł wyrok ws. Barbary K., która nieumyślnie spowodowała śmierć egzaminatora WORD-u w Rybiku. 68-latka otrzymała 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata - informuje portal GS24.

Zobacz także: Susza wciąż jest zagrożeniem. Eksperci zalecają retencjonowanie wody

Jak dalej podaje źródło - 68-latka ma także zapłacić rodzinie zmarłego Łukasza O. 4 tysiące złotych. Ponadto kobieta ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie może siąść za kółkiem przez najbliższe 10 lat. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Rybniku.

Wyrok w zawieszeniu, choć groziło jej nawet 8 lat więzienia

Egzaminator, którego potrąciła 68-latka, miał 35 lat. Był pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rybniku. Kursantce groziło nawet 8 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Słyszałem, że egzaminator próbował jakoś zatrzymać ten pojazd, a pojazd dalej jechał i go przejechał - mówił dziennikarzom Radia 90 w czerwcu 2019 roku kolega z pracy zmarłego Łukasza O., który był świadkiem tragicznego zdarzenia.

Prokuratura zdecydowała się na taki wyrok, ponieważ w toku śledztwa wykazano, że kobieta nie była w pełni świadoma tego, co się działo. Nie może więc odpowiadać za swój czyn tak samo, jak osoba w pełni poczytalna.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić