Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Nauczyciel z Gdyni stanie przed komisją dyscyplinarną. Chodzi o protesty

45
Podziel się

Nauczyciel historii z liceum w Gdyni, Arkadiusz Ordyniec ma stanąć przed komisją dyscyplinarną Kuratorium Oświaty za rzekome podburzanie uczniów do protestu. "Nigdy nie wzywałem uczniów do udziału w strajku" - mówi nauczyciel.

Nauczyciel z Gdyni stanie przed komisją dyscyplinarną. Chodzi o protesty
Arkadiusz Ordyniec ma stanąć przed komisją dyscyplinarną Kuratorium Oświaty za rzekome podburzanie uczniów do protestu. (Facebook)
bETuuDFh

To jeden z pierwszych przypadków, kiedy przed komisję dyscyplinarną wzywany jest nauczyciel, w związku z odbywającymi się obecnie protestami. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, to jeden ze środków, które będą użyte wobec nauczycieli, gdy pojawi się podejrzenie, że zachęcali swoich uczniów do manifestów.

Jak tłumaczy Arkadiusz Ordyniec - nauczyciel historii jednego z liceów w Gdyni osobiście uważa, że wyrok TK jest skandaliczny, ale nigdy nie podburzał swoich uczniów do uczestnictwa czy organizacji protestów.

bETuuDFj
Osobiście uważam wyrok Trybunału Konstytucyjnego za skandaliczny i mam do tego prawo. Po tym jak rozpoczęły się protesty, od razu wiedziałem, że moi uczniowie będą w nich uczestniczyć. Zacząłem więc apelować do nich o rozsądek, przestrzeganie prawa i noszenie maseczek. Jedyne co robiłem, przez ten cały okres, to prosiłem o rozwagę. Mój osobisty stosunek do wyroku nie ma żadnego przełożenia na moją pracę z młodzieżą - zapewnia pedagog w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

Nauczyciel nie wie, skąd wzięły się zarzuty. Nie rozmawiał z uczniami ani o orzeczeniu TK, ani o aborcji, ani o proteście. Uważa, że postawienie go przed Komisją Dyscyplinarną to walka polityczna i próba represji.

Informacja o tym, że kuratorium wezwało nauczyciela wywołała szeroki odzew wśród mieszkańców Gdyni. Na Facebooku powstał nawet specjalny hasztag - #muremzaOrdyńcem, za pomocą którego byli i obecni uczniowie pokazują, że stoją po stronie pedagoga.

bETuuDFp
O komisji dyscyplinarnej dowiedziałem się podczas prowadzenia lekcji, dostałem telefon od szkoły, że kuratorium przysłało maila, w którym było napisane, że rodzice z mojej szkoły, składają skargę i żądają wyjaśnienia, jakobym ja, jako nauczyciel, podżegał i zachęcał do łamania prawa moich uczniów. Normalnie, jeżeli któryś z rodziców ma jakiś problem, powinien porozmawiać najpierw ze mną. Nie było żadnych skarg do mnie. Potem powinien się kontaktować z dyrekcją. Nie było żadnych skarg do dyrekcji szkoły ani dalej do Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W mailu było napisane, że rodzice poskarżyli się bezpośrednio do MEN, które wysłało maila do kuratorium z żądaniem rozpoczęcia sprawy - tłumaczy nauczyciel.

Nauczyciel podkreśla, że jeżeli będzie taka potrzeba, to będzie walczył w sądzie. "Nie przyjmę najmniejszej uwagi ze strony ministerstwa, a grozi mi od upomnienia, poprzez naganę do dyscyplinarnego zwolnienia z pracy i utraty możliwości wykonywania zawodu" - mówi Ordyniec.

Zobacz także: Marta Lempart jak Wałęsa? Dosadny komentarz posła Porozumienia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETuuDFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
MKM
rok temu
NO I SIĘ ZACZEŁO
Meander
rok temu
Tak jest, nauczycielowi dożywocie albo kara śmierci, PiSurom się tylko wydaje że wszystko mogą, przyjdzie czas rozliczenia
Ewa
rok temu
Przykra sprawa, bardzo współczuje i nawet gdyby Pan zachęcał do udziału w proteście to też uważam, że nic by się złego nie stało. Gdy byłam w liceum też się scierały różne poglądy u różnych nauczycieli, ale w ten sposób uczeń uczy się myśleć samodzielnie i wyrabiac sobie opinie na dany temat. Wręcz trzeba rozmawiać.
bETuuDFL
Sympaty P O
rok temu
To napewno jest wina Tuska, Schetyny i Budki oni namawiali młodzież do wyjścia na ulicę.Tym razem był trochę mądrzejszy i nie zabierał głosu.
DocDoc
rok temu
Dać mu dożywocie za kierowanie grupą w celach zarażenia innych...
cooltygrysek
rok temu
Powód jest prosty skłócić społeczeństwo jeszcze bardziej. Zrobili to po to by nauczycielom do głowy nie przyszło wychodzić na ulice. Ale chyba odniesie to odwrotny skutek i też wyjdą na ulice razem z lekarzami i kobietami. Rodacy szturmem na Sejm, na Belweder, na Nowogrodzką PIS wspólnymi siłami wykopiemy i posadzimy.
Jacek
rok temu
i wchodzimy w nowy rozdział. Państwo reżimu i prześladowań. Teraz nauczyciel będzie miał pokazowy proces a potem do gułagu na wschód. Tego chcieliście wyborcy pis.
ak001
rok temu
Oj! jego światły pryncypał jemu nie odpuści. Nie dość, że go wywali z pracy, to jeszcze bojówki złożone z księży na niego naśle, a na koniec odpyta ze zwycięstwa PiSu pod Grunwaldem.
Naród
rok temu
Ten rząd musi odejść dla dobra Państwa.
Naród
rok temu
Kto będzie w komisji?
Raf
rok temu
Ta partia potrafi niszczyć dobrych ludzi.
czarny
rok temu
PiS-owska demokracja polega na tym żeby zastraszyć i szkalować myślących normalnie W normalnym państwie demokracja polega na wolności słowa i własnych poglądów W PiS-owskiej Polsce demokracja polega na tym żeby że możemy tylko i wyłącznie mieć takie zdanie jak Guru Kaczyński kto myśli inaczej jest po prostu gorszego sortu Pytanie jest proste jak nasz rząd może potępiać Łukaszenke jak niczym się od niego nie różnią A o Czarnek no cóż najlepszy obraz PiS-u a najgorszy dla Polskego szkolnictwa Można śmiało powiedzieć że teraz cofniemy się do średniowiecza
ZaPiSem
rok temu
nie może być tak, aby nauczyciel uczył postaw obywatelskich i samodzielnego myślenia. Od tego jest PiS i KK, a reszta ma uczyć złotych myśli Jarka i Tadka. To nie zachodnia Europa, tylko dzikie katolickie państwo.
bETuuDFD
biczykamka
rok temu
Trochę szkoda mi tego nauczyciela. Nierozumny, nie wie że życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej fazie rozwoju i bez względu na ocenę jego jakości. Ludzki sąd nie ma w wieczności większego znaczenia, ale nie wiadomo jaki będzie dla niego sąd Boży.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić