Przekręt w Warszawie. 13-latek zatrzymany na gorącym uczynku

203

Kryminalni z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka pokrzywdzonego i uczestniczył w oszustwie "na wypadek". 67-latek w wyniku tego oszustwa mógł stracić 120 tysięcy złotych. Sąd rodzinny zadecydował o umieszczeniu nastolatka w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Przekręt w Warszawie. 13-latek zatrzymany na gorącym uczynku
Kryminalni z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali 13-latka, który podawał się za wnuczka pokrzywdzonego i uczestniczył w oszustwie "na wypadek". (Policja)

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z komendy na warszawskiej Ochocie pozyskali informację, że przy ul. Wiosny Ludów może dojść do oszustwa metodą "na wypadek".

Kryminalni po przyjeździe na miejsce zastali 67-latka, który cały czas prowadził rozmowę z oszustami. Sprawcy tłumaczyli pokrzywdzonemu, że jego siostrzeniec spowodował wypadek i grozi mu więzienie. Jedynym ratunkiem dla niego, aby mógł uniknąć więzienia, jest wpłacenie kaucji.

13-latek złapany na gorącym uczynku

Oszuści po godzinie rozmowy z pokrzywdzonym wydali mu polecenie wyjścia przed posesję i przekazania pieniędzy prokuratorowi, który jest zaangażowany w sprawę. Na chodniku do 67-latka podszedł nieletni, który odebrał torbę.

Następnie 13-latek zaczął szybkim krokiem oddalać się w kierunku taksówki, która znajdowała się nieopodal. Kryminalni natychmiast po przekazaniu torby przystąpili do zatrzymania.

Nieletni był zaskoczony, nie spodziewał się takiego obrotu sprawy - relacjonują policjanci z Warszawy.

13-latek po zebraniu materiału dowodowego został doprowadzony do sądu rodzinnego, gdzie postawiono mu zarzut popełnienia czynu karalnego oraz postanowiono o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Zobacz także: Jak będzie wyglądać kolęda w czasie COVID-19? „Nie będzie na pewno chodzenia od drzwi do drzwi”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić