Przełom w sprawie niemieckiej Madeleine McCann. Policja odnalazła szczątki?

12

Niemiecka policja wznowiła śledztwo w sprawie Ingi Gehricke, która zaginęła w 2015 roku. 5-latka poszła do lasu wraz z grupą dzieci i w pewnym momencie zniknęła bez śladu. W grudniu 2023 roku po raz kolejny przeszukano las, a psy tropiące natrafiły na pewien ślad.

Przełom w sprawie niemieckiej Madeleine McCann. Policja odnalazła szczątki?
Policja wznowiła śledztwo w sprawie Ingi. (Getty Images)

Pojawiła się nadzieja na rozwiązanie sprawy zaginięcia Ingi Gehricke. 5-latka zaginęła w 2015 roku 2015 roku podczas rodzinnego grilla w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Sprawę szybko zaczęto porównywać ze zniknięciem Madeline McCann, która w 2007 roku zniknęła z rodzinnego pokoju hotelowego w Praia da Luz w Portugalii.

Przełom w sprawie zaginięcia

W sobotę 2 grudnia, niedaleko Wilhelmshof w Stendal, gdzie zaginęła Inga, policja rozpoczęła akcję poszukiwawczą. Axel Hehl, były funkcjonariusz, który tresuje psy tropiące, powiedział, że brał udział w poszukiwaniach. Dodał, że zwierzęta, którymi się zajmuje są przeszkolone do odnajdywania zwłok.

W trakcie poszukiwań psy miały się zatrzymać w jednym miejscu i dać znać policjantom o odnalezieniu szczątek. Axel powiedział, że psy tropiące na pewno nie wywąchały kości zwierzęcych, ponieważ potrafią je odróżniać i podczas poszukiwań na nie nie reagują.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Awantura o wiatraki. "To słaby start nowego rządu w temacie transformacji energetycznej"

2 maja 2015 r. rodzice zabrali 5-letnią Ingę wraz z jej rodzeństwem do przyjaciół do diakonii Wilhelmshof, leżącej w pobliżu miasta Stendal (Saksonia-Anhalt). Około godziny 18 uczestnicy przygotowywali się do grillowania, a dzieci ochoczo zabrały się do pomocy. Spytały, czy mogą iść do lasu po chrust, na co otrzymały zgodę.

Grupka dzieci trzymała się razem, ale w pewnym momencie Inga zniknęła pozostałym z oczu. Nikt nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób się to stało. Jedno z dzieci powiedziało, że widziało Ingę kilka minut wcześniej. Dorośli poszli do lasu i niestety nie odnaleźli ani 5-latki, ani żadnych śladów. Po godzinie poinformowano policję.

Policja przeczesała ogromne tereny wokół miejsca zaginięcia. Sprawdzono także pobliską placówkę dla osób chorych psychicznie, w której przebywali także przestępcy seksualni. 5-latki nigdy nie udało się jednak znaleźć. W 2017 roku sprawę umorzono ze względu na brak jakichkolwiek tropów.

Przełomowy okazał się rok 2023. Wtedy też policja trafiła na pedofila Martina H. 41-latek pochodzi z okolic Stendal, gdzie zniknęła Inga. Odbywa już karę więzienia za wykorzystywanie seksualne dzieci.

Policja przeszukała jego mieszkanie, gdzie natrafiono na piwnicę pełną materacy i gadżetów erotycznych. Wejście do pomieszczenia było małe i dobrze ukryte. Wśród przedmiotów, które się tam znajdowały była także lalka, która wyglądem przypominała Ingę.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić