o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Przemówienie Rzecznika Praw Obywatelskich. Senatorowie PiS zrobili coś dziwnego

16
Podziel się

Senatorowie PiS jak jeden mąż opuścili salę plenarną, gdy swoją przemowę miał rozpocząć Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Wicemarszałek izby Marek Pęk wytłumaczył to zachowanie chęcią pokazania, że nie odpowiadania im "upolityczniona kadencja" RPO.

Przemówienie Rzecznika Praw Obywatelskich. Senatorowie PiS zrobili coś dziwnego
Senatorowie PiS wyszli podczas przemówienia Bodnara (Twitter, @SenatorSekula)
bEKyxKfF

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w środę przystąpił w senacie do prezentacji działań RPO w minionym roku. Gdy tylko zaczął wystąpienie, wszyscy senatorowie Prawa i Sprawiedliwości nagle wyszli z sali plenarnej.

bEKyxKfH

Senatorowie PiS wyszli z sali obrad

Jak tłumaczył później wicemarszałek Senatu Marek Pęk, był to swoisty sprzeciw wobec "upolitycznionej kadencji" Bodnara oraz jego zachowania w senacie. "Jakby był Trybunałem Konstytucyjnym, gdy oceniał nasze działania jako niekonstytucyjne, bardzo przekraczając w ten sposób swoje kompetencje i uprawnienia" – powiedział Pęk, cytowany przez TVN24.

Pęk skrytykował także projekt uchwały wyrażającej uznanie dla Rzecznika Praw Obywatelskich, który opracowali senatorowie KO i niezależni. Uznał, że wskazuje ona na upolitycznienie urzędu, a w przypadku Bodnara – na jego wsparcie wobec Platformy obywatelskiej.

bEKyxKfN

Bodnar broni honoru urzędu RPO

Bodnar kontynuował swoje wystąpienie. Zaznaczył, że w czwartek Trybunał Konstytucyjny może zdecydować o zakończeniu przez niego pełnienia funkcji RPO. "Być może w pewnym sensie zakończy się historia niezależności tego urzędu i dołączy on do obozu władzy, pozbawiając obywateli elementarnej ochrony" – powiedział.

Jeszcze konstytucja i prawa obywatelskie nie zginęły, póki o nie walczymy - dodał Bodnar na koniec przemówienia, po czym przystąpił do odpowiadania na pytania senatorów
bEKyxKfO

W czwartkowy poranek TK ma wydać decyzję w sprawie ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich. Chodzi konkretnie o przepis, wg którego RPO pełni obowiązki do czasu objęcia stanowiska przez następcę. Posłowie PiS zaskarżyli ten przepis, ale do tej pory sprawa była odraczana. Kadencja Bodnara zakończyła się we wrześniu zeszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKyxKgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Lolek
6 miesięcy temu
Przemówienie rzecznika PO raczej.... Na szczęście już byłego.
Strażak
6 miesięcy temu
Co za naród wybiera takich reprezentantów? Ja już tego nie rozumiem, jak tak można za ochłapy dać się kupić.Źle to widzę.
olik
6 miesięcy temu
Dostali polecenie z Nowogrodzkiej to wyszli.
bEKyxKgj
Australopitek
6 miesięcy temu
Wyjdą za mąż za starca z Żoliborza i wrócą pokornie, bo kim by byli bez niego.?
Ciotka Balbin...
6 miesięcy temu
Niektóre senatory nie mają czasu, bo jadą trenować przywiązywanie obywaateli do haka samochodu by pomóc ZOMO jak Kaczuescu będzie w potrzebie.
Balbina z Żol...
6 miesięcy temu
Kto nie jest z Naleśnikiem ten upartyjniony, bo nie da sobie wmówić, że czarne jest czarne a białe jest białe. Hahaha i Bodnar stoi tam gdzie ZOMO a komuch Piotrowicz z PZPR jest znów bidulkiem i ofiarą stanu wojennego.
tyuuyt
6 miesięcy temu
zapisać w konstytucji, że rzecznik praw obywatelskich nie może być osóbą należąca do partii rządzącej, ani do opozycji, to będzie wszystko okej. Inaczej zawsze będzie zależny od innych.
smerf
6 miesięcy temu
Lempart z poparciem rzecznika proponuje jej jeszcze pomnik postawić
mona
6 miesięcy temu
Żenada, po prostu ręce opadają
Joseph
6 miesięcy temu
Polityka przepychanki. Pozwólcie coś suwerenowi!
tak byo
6 miesięcy temu
Mowienie o prawach obywateli RP to my PiSiory wychodzimy, bo co nas to obchodzi
Gość
6 miesięcy temu
Główna cecha tej partii to chamstwo, prezesa jest dls nich wzorem.
Maciora.
6 miesięcy temu
Coz można powiedzieć Senatorowie PiS w gumofilcach opuścili obrady..... a niech na nie nie wracają, zakłamani przyjaciele zwierząt,
bEKyxKgb
Gość
6 miesięcy temu
I słusznie zrobili. Słuchanie tego lewaka i jego pianie pod dyktando PO jest nie do wytrzymania
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić