"Ziszcza się przepowiednia". Dramatyczny wpis Krystyny Pawłowicz

1763

Sędzia TK Krystyna Pawłowicz uważa, że w Polsce już nie ma "dawnych patriotów", a dziś ponad połowa Polaków "słynie z nienawiści do państwa". Zdaniem byłej posłanki PiS, spełnia się przepowiednia byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Ziszcza się przepowiednia". Dramatyczny wpis Krystyny Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz zachwyciła internautów (PAP, Radek Pietruszka)

Krystyna Pawłowicz jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na Twitterze regularnie reaguje na bieżące wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce i na świecie. Często w ostrych słowach komentuje rzeczywistość.

Polacy "słyną z nienawiści do kraju"

W sobotę była posłanka PiS zamieściła na swoim koncie fragment piosenki "Uprising" zespołu Sabaton o Powstaniu Warszawskim. - Miasto pogrążone w rozpaczy, ale oni nigdy nie stracili wiary. Kobiety, mężczyźni i dzieci walczą, ginąc ramię w ramię — słyszymy w utworze.

Zdaniem Pawłowicz, takich patriotów, o których mowa w piosence już w naszym kraju nie ma. Sędzia TK przekonuje, że połowa Polaków dziś "słynie z nienawiści do swego państwa i jego legalnych władz".

I to jest nasz narodowy dramat - puentuje Pawłowicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pawłowicz o przepowiedni Kaczyńskiego

Polityczka odniosła się też do przepowiedni byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która, jej zdaniem, "powoli się ziszcza". Pawłowicz nie doprecyzowała, o jakie dokładnie słowa tragicznie zmarłego polityka jej chodziło.

Najprawdopodobniej Pawłowicz miała na myśli słowa prezydenta Kaczyńskiego, które wypowiedział w 2008 r. podczas wiecu w stolicy Gruzji Tbilisi. Wówczas prezydent powiedział: "Dziś Gruzja, jutro Ukraina i państwa bałtyckie, a pojutrze być może Polska", podkreślając, że te kraje są na celowniku Rosji.

Zobacz także: Zmiany w teleporadach. Dr Grzesiowski o planach Niedzielskiego: zupełne szaleństwo
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić