Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

"Ziszcza się przepowiednia". Dramatyczny wpis Krystyny Pawłowicz

1398
Podziel się:

Sędzia TK Krystyna Pawłowicz uważa, że w Polsce już nie ma "dawnych patriotów", a dziś ponad połowa Polaków "słynie z nienawiści do państwa". Zdaniem byłej posłanki PiS, spełnia się przepowiednia byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Ziszcza się przepowiednia". Dramatyczny wpis Krystyny Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz zachwyciła internautów (PAP, Radek Pietruszka)

Krystyna Pawłowicz jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na Twitterze regularnie reaguje na bieżące wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce i na świecie. Często w ostrych słowach komentuje rzeczywistość.

Polacy "słyną z nienawiści do kraju"

W sobotę była posłanka PiS zamieściła na swoim koncie fragment piosenki "Uprising" zespołu Sabaton o Powstaniu Warszawskim. - Miasto pogrążone w rozpaczy, ale oni nigdy nie stracili wiary. Kobiety, mężczyźni i dzieci walczą, ginąc ramię w ramię — słyszymy w utworze.

Zdaniem Pawłowicz, takich patriotów, o których mowa w piosence już w naszym kraju nie ma. Sędzia TK przekonuje, że połowa Polaków dziś "słynie z nienawiści do swego państwa i jego legalnych władz".

I to jest nasz narodowy dramat - puentuje Pawłowicz.

Pawłowicz o przepowiedni Kaczyńskiego

Polityczka odniosła się też do przepowiedni byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która, jej zdaniem, "powoli się ziszcza". Pawłowicz nie doprecyzowała, o jakie dokładnie słowa tragicznie zmarłego polityka jej chodziło.

Najprawdopodobniej Pawłowicz miała na myśli słowa prezydenta Kaczyńskiego, które wypowiedział w 2008 r. podczas wiecu w stolicy Gruzji Tbilisi. Wówczas prezydent powiedział: "Dziś Gruzja, jutro Ukraina i państwa bałtyckie, a pojutrze być może Polska", podkreślając, że te kraje są na celowniku Rosji.

Zobacz także: Zmiany w teleporadach. Dr Grzesiowski o planach Niedzielskiego: zupełne szaleństwo
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1398)
Niki
2 miesiące temu
A którego jest ona sortu? Pierwszego czy drugiego?
gaja
2 miesiące temu
ona wie jak wlozyc kij w mrowisko nie dajmy sie jej czego sie boi ze korzysta z takiej obstawy czemu nikt tam do niej nie pojdzie wiem ze za pulpitem jest bezpieczna i mozna podjudzac ona to ma woczach a ze w gebie mocna i przyzwolenie dookola to sobie pozwala swieczka nie pali sie nieskonczenie...
puenta
3 miesiące temu
Zapomniał wół jak cielęciem był... Niech Pawłowicz wspomni jak pisowska nacja wyzywała i przeklinała Polskę gdy byli w opozycji!
aaa
4 miesiące temu
Nikt nie będzie ginął za Kaczyńskiego ani Tuska, bo to nie patriotyzm to głupota.
lolita
4 miesiące temu
A kto do tego doprowadził jak nie pis i Kaczyński dzieląc naród
krycha
4 miesiące temu
Pani Pawłowicz, niech Pani pomyśli i nie opowiada takich bzdur. Pracuje Pani z UB-kiem i to Pani nie przeszkadza 🤢🤢🤢🤢🤢
waku
4 miesiące temu
Kryśka, no jak ma się nie ziścić? Przecież lechu znał swojego brata bliżniaka jak siebie samego. Dobrze więc zdawał sobie sprawę jego skłonności do samozniszczenia
Vic
4 miesiące temu
ma na myśli JArosława K i Donalda T i chyba tego sobowtóra Dzierżyńskiego a ona to przecie wykapana Kasia II
Pinokio
4 miesiące temu
patriotyzm [łac. < gr.], w znaczeniu ogólnym wszelkie umiłowanie ojczyzny jako miejsca swojego pochodzenia i/lub zamieszkania; ojczyzną w tym sensie może być każda okolica lub region, do którego jednostka jest szczególnie przywiązana (w takim wypadku mówi się o patriotyzmie lokalnym i ojczyźnie prywatnej), ale ojczyzną może być również cały kraj zamieszkany przez naród, z którym jednostka się identyfikuje (ojczyzna ideologiczna), i tak bywa najczęściej rozumiana; w tym drugim przypadku patriotyzm to nie tylko sentyment, lecz również gotowość do poświęcenia się dla ojczyzny (np. oddania życia w czasie wojny), stawianie dobra swego kraju ponad partykularne interesy własne i własnej klasy, profesji, partii; tego rodzaju patriotyzm stanowi część składową ideologii wszelkich ruchów wyzwoleńczych. W niektórych sytuacjach historycznych patriotyzm oznaczał także określoną orientację polityczną (np. „patrioci” w czasie rewolucji francuskiej, Stronnictwo Patriotyczne w Polsce w końcu XVIII w., czy też „patrioci” jako zwolennicy rozstrzygnięć militarnych w przeddzień I wojny światowej i w czasie jej trwania). Często, choć nie we wszystkich językach i ideologiach, patriotyzm jest przeciwstawiany nacjonalizmowi, jako tylko takie przywiązanie do ojczyzny i tylko taka solidarność z własnym narodem, którym nie towarzyszy wrogość do innych narodów i chęć ich poniżenia, duma narodowa zaś nie przekształca się w megalomanię.
Zetka
4 miesiące temu
Zawsze uważałam się za patriotkę, ale Pis i narodowcy wyleczyli mnie z patriotyzmu
fik
4 miesiące temu
Nic nie dzieje się bez powodu, p. Pawłowicz.
Polak
4 miesiące temu
Jestem Polakiem, nie wolakiem! Krycha, naucz się, żaden Polak nie będzie pracował i nadstawiał głowy dla kaczyńskiego !
Polak
4 miesiące temu
krycha, patriotka? JAK NAJBARDZIEJ ! WATYKAŃSKA !!!! Dlatego bierze udział w realizacji sztandarowego programu Polska w ruinie !
R55
4 miesiące temu
To są skutki wejścia do UE i lata pracy opozycji
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić