o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Przerażające odkrycie w USA. Wysłano oddział specjalny

167
Podziel się

Zespół specjalistów zlikwidował pierwsze na terenie USA gniazdo niezwykle niebezpiecznych "morderczych szerszeni". Owady zagrażają pszczołom i mogą zabić człowieka.

Przerażające odkrycie w USA. Wysłano oddział specjalny
Zespół specjalistów zniszczył gniazdo szerszeni (YouTube, CBS Evening News)
bDzFeqYB

Akcja służb miała miejsce w amerykańskim stanie Waszyngton. Wytropiono tam bardzo niebezpieczne szerszenie azjatyckie, które są również nazywane "morderczymi szerszeniami". Złapane owady zostały utrzymane przy życiu. Wszczepiono im nadajniki, dzięki którym doprowadziły badaczy do ich gniazda zlokalizowanego w drzewie na prywatnej posesji w mieście Blaine.

Na miejsce wysłano zespół specjalistów. Grupa ubrana była w specjalne skafandry ochronne, dzięki czemu wyglądała jak przybysze z przyszłości. Akcja została szczegółowo zaplanowana. Wnętrze drzewa zostało zalane paraliżującą pianą i owinięte przezroczystą folią. Po pewnym czasie wessano szerszenie do szczelnie zamkniętej tuby. Martwe owady zostaną zamrożone i posłużą do badań. Drzewo, które było ich domem, zostanie usunięte.

bDzFeqYD

Departament Rolnictwa Stanu Waszyngton uznał operację za udaną. Szerszenie azjatyckie żerują na pszczołach miodnych i innych owadach. Ich mała grupa w ciągu godziny może zabić cały rój pszczół. Użądlenie może zabić dorosłego człowieka. Nie wiadomo skąd owady wzięły się w Stanach Zjednoczonych.

bDzFeqYJ
Zobacz także: Gniazdo szerszeni. Jak usunąć je na własną rękę?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzFeqZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(167)
Amer
3 miesiące temu
Azjatycki.Co jeszcz z tamtad nas zaszczyci!
Biedronka
3 miesiące temu
Nikt nie zauważył zapewne, że w Polsce nie ma już naszych czerwonych biedronek ale roje azjatyckich pomarańczowych w dodatku gryzących, które wycięły te "nasze".
etnogrfols
3 miesiące temu
Szerszeń azjatycki jak sama nazwa wskazuje pochodzi Afryki.
bDzFeqZf
Adolf
3 miesiące temu
W Chinach już wszystko zeżarli co mogli więc szerszenie uciekły do innych krajów......tyle w temacie.
zenada
3 miesiące temu
gatunek ten zaczął rozprzestrzeniać się w inne rejony świata, najprawdopodobniej wraz z transportem towarów z krajów azjatyckich.
Najnowsze komentarze (167)
snakestory
1 tyg. temu
Szerszenie miałem na schodach i przy schodach, kilka lat. W niczym nie szkodziły, przelatywały 20 cm od głowy. Trochę się przyglądają(chodzi o zbliżanie się itp.). Jedyna dobra pora usuwania ich to wiosna, kwiecień. Reagują na zwykły oprysk owadobójczy. Cudów nie ma, coś muszą jeść(sok z bzu) i gdzieś siadać. To owady podobne do pszczoły. Wydają się ogromne, wielkości pudełka zapałek.
alex
3 miesiące temu
w Polsce takie gniazda szerszeni-ok. 5-7 cm.niszczylem zwyklym srodkiem na osy i szerszenie bez takiego sprzetu rok 2019i 2020
Maro
3 miesiące temu
Akcja z rozmachem....jakbby zlikwidowali pol al kaidy....nasi strazacy wiele razy usuwaja szerwszenie, no ale te sa wyjatkowe, bo w USA....kulson...hah
sss
3 miesiące temu
No cóż. Teraz Chiny to kolebka życia. Sars, mers, ptasia grypa, ebola wszystko się tam lęgnie.
guuruu
3 miesiące temu
Na takiego nie wystarczy już kapeć. Podobno osłaniało ich 5-ciu gości ze Stingerami.
Nostradamus
3 miesiące temu
"Ich mała grupa w ciągu godziny może zabić cały rój pszczół." Co za bzdety ! Czy autor ukończył chociaż podstawówkę ?
adam
3 miesiące temu
A gdzie obrońcy przyrody ? :D
Początek
3 miesiące temu
"szerszeń azjatycki", "bidronka azjatycka" "covid19 też azjatycki' istnieje przepowiednia która mówi że ("rasa żółta zaleje świat") (tylko czym) nie pamiętam jej dokładnie i nie jest to żaden rasistowski wymysł. Podobnie jak dawno temu słyszałem przepowiednie którą opowiadali prości staruszkowie o tym że "ludzie zostaną opieczętowani" (chipami) aczkolwiek nie bardzo potrafili to wymówić było to na początku lat 90. możliwe że widzimy początek tego co kiedyś ktoś przewidział i przekazał dalej
bDzFeqYX
Brawo
3 miesiące temu
Naszym sojusznikiem powinna być malutka Holandia
Michał
3 miesiące temu
Z Piątnicy, no bo skąd..
Dno
3 miesiące temu
No bomba wiedzy... brawo kilka lat temu plakali już o tym. Wam te nagłówki chyba komputer pisze
szer
3 miesiące temu
Mój kumpel wpadł na super pomysł, przez pół roku olał całkowicie wszystkie portale, w TVN oglądał tylko kiepskich a w radio słuchał tylko radia free i wiecie co się stało? Ciśnienie 12/80, wszystkie badania w normie, stał się spokojny, uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony. Wczoraj po raz pierwszy zobaczył dziennik i zobaczył protesty .....i zadzwonił mówiąc, ze polityka to zło i ucieka od tego świata. Coś w tym jest.
Polak
3 miesiące temu
A ja myslalem ze napotkali wirusa Covid wielkiego na pol metra.... Pamiętajcie:bojcie sie i bądźcie przerazeni....
Zenek
3 miesiące temu
Jeden ze skutkow globalizacji, brawo.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić