Przerażające. Pleśń w zabawkach do kąpieli? Jest na to rada

3

Na rynku nie brakuje zabawek, które przeznaczone są do zabawy w trakcie kąpieli. Nie zawsze są one jednak bezpieczne. Wszystko przez tworzącą się w środku pleśń. Internauci znaleźli sposób, aby się jej pozbyć.

Przerażające. Pleśń w zabawkach do kąpieli? Jest na to rada
Zabawki do kąpieli mogą zawierać pleśń (Adobe Stock)

W popularnych zabawkach do kąpieli znajdują się małe otwory. One sprawiają, że do środka przedostaje się woda. W związku z tym trudno je osuszyć.

W środku wytwarzać się może pleśń. Jak przekazał portal parenting.pl, jedna z użytkowniczek TikToka przecięła zabawki na pół, co pokazało, jak duża może być skala problemu.

Zdradziła także, jak sobie z tym poradzić. Powiedziała, że potrzebny będzie pistolet i klej na gorąco. Przy użyciu tego narzędzia należy zakleić otwory, jakie są w zabawkach.

Jak pozbyć się pleśni z zabawek? Internautka znalazła sposób

Dzięki temu woda nie dostanie się do środka. To z kolei przekłada się na bezpieczeństwo dzieci przed grzybami.

Klej to nie jedyny sposób. Część rodziców przekazało, że regularnie myją zabawki do kąpieli w occie. Produkt ten ma bowiem właściwości grzybobójcze.

Zewsząd pojawiają się apele. Eksperci proszą, aby nie lekceważyć pleśni. Dzieci mają bowiem słabszy układ odpornościowy i są bardziej narażone na choroby z tego powodu.

Zobacz także: Sposoby na idealne naleśniki. Całe życie robisz je źle
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić