Niezwykłe wydarzenie w niemieckim zoo. Co za urocze zwierzątko!

2

W czwartek 28 października zoo w Kolonii zaprezentowało swojego najmniejszego podopiecznego. Chodzi o pudu, który jest ssakiem z rodziny jeleniowatych. Maluch o imieniu Dulce ma sześć tygodni, charakterystyczne cętki i już radośnie hasa po wybiegu.

Niezwykłe wydarzenie w niemieckim zoo. Co za urocze zwierzątko!
Pudu (Getty Images)

Te sympatyczne zwierzęta pochodzą z Ameryki Południowej. Istnieją dwa gatunki - pudu północne (zamieszkują Andy), a także pudu południowe (regiony Patagonii).

Długość ich ciała wynosi 75–80 cm, a 3–4 cm. Ważą od 5 do 14 kg. Młode pudu mogą niektórym przypominać popularne w Polsce myszojelenie. Wiadomo już, że maluch urodzony w Niemczech nigdy nie będzie zbyt duży.

Pudu to najmniejszy gatunek jelenia na świecie i jest niewiele większy od królika - wyjaśnił rzecznik kolońskiego zoo Christoph Schuett, cytowany przez agencję Reuters.

Nowy mieszkaniec niemieckiego zoo

Dulce należy do pudu południowych. Urodził się sześć tygodni temu. Na razie nie udało się ustalić, jakiej jest płci.

Dulce to drugie dziecko Auryn, która urodziła się trzy lata temu w Kolonii. Ojciec noworodka - Dursley - już kilka razy doczekał się potomstwa. Brat Dulce - Dean - ma natomiast 13 miesięcy.

Tym żywią się pudu

Pudu to niezbyt wielkie zwierzątka. Uaktywniają się przede wszystkim w nocy. Lubą jeść liście, owoce, kwiaty i młode pędy drzew.

Pudu to jelenie, niezależnie od wielkości ciała. Są związane z naszymi jeleniami środkowoeuropejskimi, ale po prostu szukały niszy ekologicznej, w której rozmiar ciała byłby dla nich korzystny - zaznaczył Christoph Schuett.
Zobacz także: Opiekun zaraził koronawirusem goryle w zoo. "Może przeskoczyć na inne stworzenia"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić