aktualizacja 

Przeszłość Agaty Dudy. Zaskakujące, kim była przed pracą w szkole

145

Od kilku lat Agata Duda sprawuje funkcję pierwszej damy RP, w związku z czym zrezygnowała z pracy w roli nauczycielki. Wcześniej uczyła języka niemieckiego. Mało kto wie jednak o tym, czym żona prezydenta Andrzeja Dudy zajmowała się wcześniej.

Przeszłość Agaty Dudy. Zaskakujące, kim była przed pracą w szkole
Agata Kornhauser-Duda, Andrzej Duda (AKPA, Niemiec)

Agata Duda wychowała się w humanistycznej rodzinie. Jej ojciec Julian Kornhauser jest poetą, autorem książek dla dzieci, tłumaczem oraz krytykiem literackim. Matka Alicja Wojna-Kornhauser ma wykształcenie polonistyczne.

Sama Agata Duda ukończyła filologię germańską. Żona prezydenta studiowała na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 1997 roku Duda uzyskała tytuł magistra. W 1998 roku zaczęła natomiast pracę w roli nauczycielki języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Krakowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy ocenili pytania referendalne. Padały mocne słowa

Edukowała młodzież, a poza tym organizowała wymiany uczniów z krajami niemieckojęzycznymi. Z tych obowiązków zrezygnowała w 2015 roku, gdy jej mąż Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie.

Niewielu wie o tym, że krótko po ukończeniu studiów Agata Duda miała zupełnie inną pracę. W jej biogramie można przeczytać, że była zatrudniona w prywatnej firmie. Prezydent Andrzej Duda potwierdził to w jednym z wywiadów.

Agata Duda pracowała w europejskiej firmie

O pracy swojej małżonki prezydent opowiadał w TVN24. - Żona zaczęła karierę zawodową od pracy w polskiej filii zagranicznej firmy. Była w niej jedynym pracownikiem. To znana europejska firma - zaznaczał Andrzej Duda.

Mówiłem jej, że to początek wielkiej kariery. Ale po roku pracy powiedziała, że chce iść do szkoły, nie odnajduje się w tej firmie, a nauczyciel ma profity, ma wolne wakacje, ferie - podkreślał.

Nie wiadomo, czym dokładnie we wspomnianej firmie zajmowała się Agata Duda. Do tej pory nie wyszło też na jaw, gdzie konkretnie pracowała małżonka prezydenta.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić