A. M. | 

Przez Moskwę przeszła defilada. Putin ogłasza triumf nad COVID-19

6
Podziel się:

Pomimo dużej liczby przypadków koronawirusa w Moskwie, obchody z okazji 75. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami w końcu się odbyły. Przez stolicę Rosji przeszła olbrzymia parada. Wzięło w niej udział ponad 14 tys. żołnierzy.

Przez Moskwę przeszła defilada. Putin ogłasza triumf nad COVID-19
Defilada z okazji 75. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami (Getty Images)

Huczne obchody odbyły się mimo panującej pandemii. Ponad 14 tys. żołnierzy, 200 pojazdów pancernych i 75 samolotów wzięło udział w Defiladzie Zwycięstwa na Placu Czerwonym w Moskwie. Obecni byli również przedstawiciele zagranicznych delegacji.

Corocznie defilada odbywa się 9 maja. W tym roku z powodu wybuchu epidemii koronawirusa olbrzymie przedsięwzięcie upamiętniające zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami w II wojnie światowej zostało przełożone.

Defilada Zwycięstwa w Rosji. Putin pogratulował obywatelom

Prezydent pogratulował Rosjanom "triumfu nad pandemią". Parada odbyła się w przeddzień głosowania nad zmianami w konstytucji, które pozwolą Putinowi na kolejne dwie sześcioletnie kadencje prezydenckie w przypadku ponownego wyboru. W takim wypadku mógłby rządzić państwem nieprzerwanie do 2036 roku.

WHO ostrzega przed dużymi zgromadzeniami. Rosja wciąż znajduje się na trzecim miejscu na świecie pod względem liczby przypadków koronawirusa, po USA i Brazylii. Kilka dni temu Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła państwo, że masowe wydarzenia grożą ponownym rozprzestrzenieniem się COVID-19.

Zobacz także: Potencjał nuklearny NATO. Ekspert o lokalizacji bomb w Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić