o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Przyjeżdżali na łowy i zaraz uciekali z Polski. Operacja policji

225
Podziel się

W całej Polsce działała szajka złodziei sprzętu elektronicznego. Teraz policji udało się ją rozbić. Okazało się, że byli to obywatele Rumunii. Wpadli po włamaniu do sklepu elektronicznego w Oświęcimiu.

Przyjeżdżali na łowy i zaraz uciekali z Polski. Operacja policji
Szajka Rumunów kradła telefony w Polsce (Policja)
bEEbLHaZ

Cały proceder trwał w Polsce już kilka miesięcy. Złodzieje włamywali się do dużych sklepów z elektroniką i kradli drogie telefony.

Wszystko wskazywało na to, że za włamaniami stoi jedna i ta sama grupa, gdyż modus operandi sprawców w każdym przypadku był podobny - powiedziała w środę rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.
bEEbLHbb

Aby schwytać grupę, podjęto specjalne działania. Powołano grupę mundurowych z komend wojewódzkich w Krakowie, Katowicach i Łodzi, a jej działania były koordynowane przez policjantów z Komendy Głównej Policji.

Operacyjne ustalenia kryminalnych wskazywały na przestępczą szajkę z Rumunii. Sprawcy co kilka, kilkanaście tygodni przyjeżdżali do Polski, gdzie włamywali się do sklepów i kradli telefony. Potem natychmiast opuszczali Polskę - podała Małgorzata Jurecka.

Złodzieje wpadli

Włamywacze obrali sobie za cel jeden ze sklepów z elektroniką w Oświęcimiu. Chcieli go okraść ok. 3 w nocy z 24 na 25 lipca. Ze sklepu zniknęły telefony o wartości 200 tys. złotych. Ochrona sklepu powiadomiła policję, a ta z kolei grupę operacyjną.

bEEbLHbh
Metoda działania wskazywała, że za włamaniem stoi rozpracowywana grupa obywateli Rumunii. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania, a następnie pościg za uciekającymi z miejsca zdarzenia. W ich wyniku przed godziną 6., w miejscowości Zelczyna na terenie powiatu krakowskiego trzej mężczyźni jadący dwoma samochodami zostali zatrzymani przez policjantów z krajowej "specgrupy" i oświęcimskich kryminalnych. W przeszukanych pojazdach znajdowały się skradzione telefony - powiedziała Jurecka.

Złodzieje zostali zatrzymani. To Rumuni w wieku 29, 37 i 42 lat. Usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

bEEbLHbi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbLHbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(225)
KREW ZALEWA
2 miesiące temu
Nasz kraj brakiem kamer i bagatelizowaniem policji aż się prosi aby porywać , kraść , zwozić chemikalia, ... przez "sąsiadów" .
Tggh
2 miesiące temu
"przyjeżdżali na łowy" redaktor słoik KLS napisał tytuł,a nie napisał wprost że kraść....
Tik tak
2 miesiące temu
Trzeba ich wszystkich z polski wyrzucić Polska dla Polaków i życzliwych przyjezdnych
bEEbLHbD
dareksl
2 miesiące temu
Cały proceder trwał w Polsce już kilka miesięcy. >>>>> Bo policja zajecie miała w warszawie .
fryko
2 miesiące temu
Czterech na jednego ?? jak wam nie wstyd
nie zapomnę
2 miesiące temu
Rumuni czy też obywatele rumuńscy pochodzenia cygańskiego. Jak widzę Roma to historia mego życia przypomina mi Cygana, któery mnie okradł.
dla jasności
2 miesiące temu
Rumuni czy Cyganie z paszportami rumuńskimi?
dradzin
2 miesiące temu
Jak nasi złodzieje pojechali do GB, czy Skandynawii (nie ma co wspominać o samochodach u Niemca 30 lat temu), to do nas przyjechali inni, świat nie lubi próżni. W krajach komunistycznych zawsze był z tym problem, a Cyganie to osobny rozdział
fenek
2 miesiące temu
to ci sami co przyjeżdżali na grzybobrania
RomCyg
2 miesiące temu
Rumuni podobnie jak jeszcze niedawno Polacy, lubią zwalać winę na Cyganów, potem okazuje się, że to jednak nie byli Cyganie, ale sprostowania informacji nie ma, a wrażenie pozostaje.
Łukasz Kielce
2 miesiące temu
Jawna dyskryminacja praw człowieka Wolne Sądy muszą ich natychmiast wypuścić wypłacić odszkodowanie za stres i oddać łup w nawiązce
anna
2 miesiące temu
Jakoś dziwnym trafem Polska skarbówka się nie interesuje skąd cyganie mieszkający w Polsce, żyjący w luksusach z zasiłków i na koszt obywatela mają na to wszystko??? Zwykły obywatel na dzień dobry za pomyłkę dostaje 500 zł kary. Druga sprawa skąd oni maja prawa jazdy i czy w ogóle mają????
jacek
2 miesiące temu
Rumun w Polsce to potencjalny złodziej.tak jak wietnamczycy narkotyki i podróbki
bEEbLHbv
Emigrant
2 miesiące temu
Mieszkałam w Anglii i widziałam jak żyją cyganie bez pracy i jakimi autami jeżdżą a jak zasówają polacy i nie mają takich luksusowych warunków jak cyganie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić