Przyspiesza rejestracja na szczepienia. Są daty dla wszystkich roczników!

102

We wtorek ogłoszone zostały zmiany w harmonogramie szczepień. Wiadomo, kto będzie mógł się zarejestrować do 10 maja. - Od poniedziałku przyspieszamy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników - mówił szef KPRM Michał Dworczyk.

Przyspiesza rejestracja na szczepienia. Są daty dla wszystkich roczników!
Szef KPRM Michał Dworczyk (KPRM, Adam Guz)

Szef KPRM Michał Dworczyk rozpoczął konferencję od informacji, że w Polsce przekroczono granicę 9 milionów szczepień przeciw COVID-19. Później dodał, że zmniejszono dostawę szczepionek AstraZeneca - z 268 na 67 tysięcy. Przekazał, że taka sytuacja może się powtórzyć.

AstraZeneca zapowiedziała zmniejszenie dostaw szczepionki do Polski - zamiast 268 tys. szczepionek dojedzie 67 tys. Niestety w kolejnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie - podkreślał Dworczyk.

Szczepienia na COVID-19. Harmonogram zaktualizowany

Najważniejszą informacją jest jednak to, że zaktualizowany został harmonogram rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19. Rząd wierzy, że zmniejszenie dostaw AstraZeneki nie zakłóci płynności podawania preparatów.

Przedstawiamy harmonogram uruchamiania rejestracji dla wszystkich roczników powyżej 18. r.ż. Od poniedziałku przyspieszamy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników - mówił szef KPRM.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Michał Dworczyk poinformował ponadto, że 28 kwietnia uruchomiona zostanie rejestracja dla osób między 30 a 39 r.ż., które wcześniej zgłosiły gotowość zaszczepienia się za pośrednictwem formularza.

Szczepienia na COVID-19. Kto może się zarejestrować 20 kwietnia?

Od wtorku 20 kwietnia na szczepienia przeciwko COVID-19 mogą zapisywać się 52-latkowie, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego. Rejestracja odbywa się przez internet, infolinię 989, SMS-em pod numerem 880-333-333 lub w punktach szczepień.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić