Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

To zdjęcie ma 37 lat. Aż serce boli, gdy patrzy się dziś na to miejsce

94
Podziel się

Google postanowił pokazać wpływ zmian klimatycznych na naszą planetę. W Google Earth pojawiła się nowa funkcja, dzięki której można sprawdzić, jak dane miejsce zmieniło się na przestrzeni lat.

To zdjęcie ma 37 lat. Aż serce boli, gdy patrzy się dziś na to miejsce
Nowa, niesamowita opcja Goole Earth (YouTube, Google Earth)
bETpRZQR

Zmiany klimatyczne to realny problem, który dotyka każdego. Aby zobrazować skalę tego globalnego zjawiska, Google Earth stworzył nową, niesamowitą funkcję. Ta umożliwia spojrzenie na dane miejsce na przekroju 37 lat. Obrazuje to wpływ zmian klimatycznych na naszą planetę.

Google szczególnie poleca sprawdzenie kilku lokalizacji. To właśnie tam zmiany klimatyczne odcisnęły największe piętno. Wyszczególnione zostały między innymi lodowiec Columbia na Alasce oraz wybrzeże Chatham w stanie Massachusetts. W niektórych miejscach całe lasy zostały wycięte, a na ich miejscu stanęły miasta.

bETpRZQT

Autorzy projektu przyznają, że na własnej skórze odczuli wpływ zmian klimatycznych. Niektórzy z nich byli wśród tysięcy Kalifornijczyków ewakuowanych ze swoich domów podczas pożarów w tym stanie w zeszłym roku.

Nasza planeta doświadczyła gwałtownych zmian środowiskowych w ciągu ostatniego półwiecza - bardziej niż w jakimkolwiek innym momencie w historii ludzkości - napisała dyrektor Rebecca Moore.
bETpRZQZ

Rozmiar projektu może zrobić wrażenie nawet na najbardziej wymagających użytkownikach. Obejmuje około 24 milionów zdjęć satelitarnych zebranych przez Google Earth. Dane zebrano z NASA, US Geological Survey (USGS), Unii Europejskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Dzięki Timelapse w Google Earth mamy wyraźniejszy obraz naszej zmieniającej się planety na wyciągnięcie ręki - napisała dyrektor Earth Engine & Outreach w Google Earth.
Zobacz także: "Absurd!". Zgrzyt w PiS ws. Sławomira Nowaka. Patryk Jaki odpowiada Pawłowi Jabłońskiemu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETpRZRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Paweł
7 miesięcy temu
Najwiekszym obecnie problemem są restrykcje i PLAN DEMIA
ßSSSSSSSSSSSS...
7 miesięcy temu
Ziemia jest wstanie wykarmic 200 miliardow ludzi ale nigdy nie bedzie wystarczajaca dla chciwej jednostki
40-latek
7 miesięcy temu
Dewastacja ziemi jest kontynuowana. I nie tylko chodzi o wysychanie. W Polsce jednym z największych zagrożeń jest głód, z powodu tracących swoją żyzność gleb. Brudne polskie rzeki, jeziora itp. to głównie sieć kanalizacyjna w której nie ma życia. Itd. itp. dlatego jest wymyślony wirus. Ale wątpię, że to obudzi ludzi z tego snu!
bETpRZRv
Miki
8 miesięcy temu
Tyle lodowców skończyło swój żywot, tyle lądu miało zalać, a Wenecja wciąż na powierzchni. Natura nie lubi próżni, tu ubędzie tam przybędzie.
Toja
8 miesięcy temu
Kolejny bullshit zeby sydoic z nas kasę. Ziemia sie zmienia zyje. Tak nas uczono w szkole i tak bylo jest i będzie. U nas byly tropiki i morze i lodowce.
jaja
8 miesięcy temu
mnie serce nie boli jak patrze na to miejsce
Gość Darek
8 miesięcy temu
A co streetview ma już 37 lat???
.ona
8 miesięcy temu
hehe o o juz zmiana klimatyczna Xd dzizys ale ogłupiacie ludzi.. większość tego info nawet nie sprawdzi a później w rozmowach ze znajomymi będą powtarzać te brednie
a co na to
8 miesięcy temu
patryk
OtoDobrocPiS
8 miesięcy temu
W 1984r musialem oddac ojczyznie dwa lata i dzisiaj za karę muszę w raz z innymi harowac za to do smierci dla dobra rozdawnictwa PiSu.
Transfer Resi...
8 miesięcy temu
No i super. Robi się porządek.
ha ha ha
8 miesięcy temu
Jedno co w życiu jest pewne to zmiana.
hehe
8 miesięcy temu
Niech zgadnę, Niemcom trzeba płacić bo przecież zmiany klimatyczne. Będziemy płacic, i będzie oczywiście coraz lepiej., Ale musimy płacić, szczególnie Niemcom.
bETpRZRn
bfff
8 miesięcy temu
Nie było nas był las.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić