aktualizacja 

Putin bardzo blisko Polski. Uwagę przykuwa, jak tam dotarł

Władimir Putin tak blisko Polski nie był już od bardzo dawna. Prezydent Federacji Rosyjskiej w czwartek 1 września pojawił się mniej niż 50 kilometrów od naszej granicy. Aby dotrzeć na teren obwodu kaliningradzkiego, dyktator musiał ominąć kilka "nieprzyjaznych państw". Nadłożenie drogi doskonale widać na mapie prezentującej trasę przelotu. Grafika szybko przykuła uwagę tysięcy internautów.

Putin bardzo blisko Polski. Uwagę przykuwa, jak tam dotarł
Putin bardzo blisko Polski. Jedna rzecz zwraca uwagę (Getty Images)

Władimir Putin w lutym trwającego roku rozpętał krwawą wojnę w Ukrainie. Niczym niesprowokowana agresja jego żołnierzy na terytorium sąsiedniego państwa drastycznie wpłynęła na stosunki dyplomatyczne z krajami wolnego świata. Europejscy przywódcy mniej chętnie spotykają się czy podejmują jakiekolwiek rozmowy z prezydentem Federacji Rosyjskiej.

Sam Władimir Putin również ograniczył podróże. W tym roku odbywa ich zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych. Tym bardziej wart odnotowania jest fakt, że 1 września 2022 roku dyktator wybrał się do obwodu kaliningradzkiego.

Władimir Putin 35 km od Polski. Jedna rzecz zwraca uwagę

Putin w Kaliningradzie spotkał się z uczniami, którym tłumaczył, dlaczego Rosja rozpętała wojnę w Ukrainie. Po raz kolejny powtórzył przy tej okazji wersję kremlowskiej propagandy, która przedstawia rosyjskich żołnierzy jako wybawicieli. Stwierdził, że "celem specjalnej operacji wojskowej w Ukrainie jest wyeliminowanie antyrosyjskiej enklawy, która jest tam tworzona".

Uwagę wielu osób przykuła trasa podróży Władimira Putina do sąsiadującego z Polską obwodu kaliningradzkiego. Jako że region ten jest "oderwany" od reszty Rosji, prezydent musiał odbyć daleką podróż, omijając kraje bałtyckie. Te bowiem nie zezwalają na ruch rosyjskich samolotów w swojej przestrzeni powietrznej. Z tego powodu Putin zmuszony był lecieć naokoło, co widać na poniższej grafice. Zamiast dotrzeć do Kaliningradu od wschodu, przyleciał tam od zachodu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"

Więcej o wizycie prezydenta Rosji w obwodzie kaliningradzkim przeczytasz w artykule Putin w Kaliningradzie. Oto co opowiada dzieciom.

Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić