aktualizacja 

Putin musi to zobaczyć. To robią Ukraińcy z rosyjskimi czołgami

Nie jest tajemnicą, że ukraińscy żołnierze rozpaczliwie potrzebują broni. Dzięki swojemu sprytowi są jednak w stanie wykorzystać do walki nawet militaria, które ich prawowici właściciele – czyli okupanci – już spisali na straty. Są to między innymi czołgi. Jedno jest pewne - Władimir Putin nie będzie zadowolony.

Putin musi to zobaczyć. To robią Ukraińcy z rosyjskimi czołgami
Ukraińscy żołnierze wykorzystują militaria, które pierwotnie należały do najeźdźców, przeciwko nim samym (Twitter, @UAWeapons)

Wykorzystywanie przez Ukraińców broni, którą wcześniej przechwycili od Rosjan i ich sojuszników, nagłośnił twórca profilu Ukraine Weapons Tracker (ang. Obserwator Ukraińskiej Broni) na Twiterze. Opublikował w serwisie społecznościowym zdjęcie, na którym pozuje z dwoma czołgami w tle.

Ukraińcy przechwytują i naprawiają rosyjskie czołgi

Jak informuje użytkownik Twittera, oba czołgi to rosyjskie T-901. Zostały zdobyte przez żołnierzy ukraińskiej armii w trakcie potyczek. Podkreślono, że to jedne z najnowocześniejszych tego typu maszyn, którymi posługują się okupanci.

Dwa zdobyte przez ukraińskie siły rosyjskie czołgi T-901 – to jedne z najnowocześniejszych czołgów, jakie zostały wystawione do walki na Ukrainie przez rosyjską armię – podkreślił twórca strony Ukraine Weapons Tracker na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na razie oba czołgi wskutek wykorzystywania w walkach są niesprawne. Jednak użytkownik Twittera uspokaja, że ukraińscy żołnierze niebawem je naprawią, a później będą używać do wyparcia ze swojej ojczyzny Rosjan.

Po naprawie te dwa (czołgi – przyp. red.) wejdą w skład broni Sił Zbrojnych Ukrainy – zapowiedział twórca profilu Ukraine Weapons Tracker na Twitterze.

Zachodnie media już mówią o spełniającym się "koszmarze Władimira Putina".

Zobacz także: Zobacz też: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić