Angelika Karpińska| 

Putin ogranicza piwo. "Brzuch rośnie"

6

W dniu 68. urodzin Władimira Putina agencja prasowa TASS opublikowała ostatnią część wywiadu z prezydentem Rosji. Putin stwierdził, że mimo wielu lat urzędowania udało mu się zachować "ludzkie cechy". Przyznał również, że próbuje... zrezygnować z piwa.

Putin ogranicza piwo. "Brzuch rośnie"
(Getty Images)

7 października prezydent Rosji Władimir Putin obchodzi 68. urodziny. Z tej okazji agencja prasowa TASS opublikowała ostatnią część projektu pt. "20 pytań do Władimira Putina".

Władimir Putin twierdzi, że zachował swoje "ludzkie cechy"

Prezydent Rosji stwierdził, że przez 20 lat urzędowania jako premier i prezydent niewiele się zmienił. Powiedział, że udało mu się zachować jego "ludzkie cechy".

Moi koledzy ze szkoły i ze studiów mówią, że niewiele się zmieniłem. Oni są w lepszej pozycji, by to oceniać, niż ja - powiedział Władimir Putin.
I nie chciałbym stracić żadnych ludzkich cech. Przepraszam, ale rzecz w tym, że kiedy zajmujesz tę pozycję, czasami czujesz, że przestajesz być człowiekiem i stajesz się tylko zwykłą funkcją. Ale myślę, że nadal udaje mi się zachować moje ludzkie cechy - dodał.

Prezydent Rosji ubolewał, że jego obowiązki mają wpływ na relacje z bliskimi mu osobami, w tym przyjaciółmi. Zapytany o to, czy mógłby wyjść ze znajomymi do pubu w piątek wieczorem bez ochrony, zażartował: "Ostatnio staram się zrezygnować z piwa. Brzuch rośnie". Po czym dodał:

Oczywiście istnieją ograniczenia, niewątpliwie istnieją. Ale jest coś, co rekompensuje te ograniczenia. A najlepszą nagrodą jest satysfakcja emocjonalna, jaką daje sposób, w jaki ludzie ci ufają. To jest bardzo ważne.

Projekt zatytułowany „20 pytań do Władimira Putina”, poświęcony 20. rocznicy pracy Putina u steru Rosji, wystartował 20 lutego 2020 r. Agencja informacyjna TASS opublikowała już 17 odcinków wywiadu, ale zdecydowała wstrzymać projekt z powodu "drastycznych zmian w globalnej przestrzeni informacyjnej".

Zobacz także: Ćwiczenia ''Kaukaz 2020''. Rosja i Chiny sprawdzają gotowość bojową

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić