Putin zachęca do turystki szczepionkowej. Zaprasza do Rosji

Prezydent Władimir Putin zachęca obcokrajowców do szczepienia się w Rosji. Zapewnia, że rosyjski preparat jest w pełni bezpieczny. "Turystyka szczepionkowa" może się zacząć już w lipcu.

Putin zachęca do turystki szczepionkowej. Zaprasza do Rosji
Władimir Putin zaprasza na szczepienia do Rosji. (PAP)

Władimir Putin zachęca obcokrajowców do zaszczepienia się w Rosji. W czasie piątkowego wystąpienia na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu stwierdził, że przemysł farmaceutyczny kraju jest gotów wyprodukować więcej dawek, niż potrzebują obywatele.

Krajowy przemysł farmaceutyczny jest gotowy do dalszego zwiększania produkcji szczepionek. Nie tylko w pełni zaspokajamy własne potrzeby, ale możemy również zapewnić obcokrajowcom przyjazd do Rosji i zaszczepienie się tutaj – powiedział Władimir Putin.

Prezydent powiedział, że przyjezdni będą mogli szczepić się szczepionkami rosyjskimi w ramach programów "turystyki szczepionkowej". Dodał, że jest to jedyne dobro rozwiązanie w sytuacji, gdy wiele państw nie ma jak zaszczepić swoich obywateli.

Prezydent Rosji zapewnił, że po szczepieniach rosyjskimi preparatami nie zarejestrowano żadnego przypadku śmiertelnego. Powiedział, że bojkotowanie rosyjskiego preparatu jest motywowane polityką co nie powinno mieć miejsca.

Albo nie ma znaczącej pomocy tam, gdzie powinna być, albo, co jest ogólnie absurdalne, są politycznie umotywowane zakazy zakupu sprawdzonych, skutecznych szczepionek, które dowiodły swojej całkowitej niezawodności – stwierdził.

Szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich Kiriłł Dmitrijew zapowiedział, że pierwsze wycieczki do Rosji na szczepienie mogą się zacząć w lipcu. Szczepienia będą odpłatne. W 144-milionowej Rosji w pełni zaszczepiono około 13 milionów mieszkańców.

Zobacz także: Jak wzmocnić organizm po COVID-19? Dr Chudzik podpowiada
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić