o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

Radny z Poznania zaatakowany, bo szedł z chłopakiem za rękę. Zapadł wyrok

107
Podziel się

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Poznania Kacper Nowicki wracał ze swoim chłopakiem do domu, gdy nagle przechodzień zaczął im grozić nożem, obrzucając homofobicznymi obelgami. Napastnik właśnie został skazany przez sąd.

Radny z Poznania zaatakowany, bo szedł z chłopakiem za rękę. Zapadł wyrok
Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Kacper Nowicki siedzi na krześle, drugi z prawej.. (MRMP)
bEhoHetN

Do wstrząsającej sytuacji doszło w grudniu zeszłego roku. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Poznania Kacper Nowicki wracał wieczorem do domu, trzymając się za ręce ze swoim chłopakiem. Widok ten najwyraźniej komuś się nie spodobał. Para została zaczepiona w centrum miasta.

Groził homoseksualnej parze. Został skazany przez sąd

Odwrócił się do nas i wydarł się: "pedały", "k...y", "lesby", "j...ć was". Zatrzymałem się. Gdy zobaczył, że na niego spojrzałem, to na mnie ruszył. Wyciągnął z kieszeni nóż. To nie był jakiś wielki nóż, bardziej taki multitool. Wysunął scyzoryk – relacjonował Nowicki parę dni po wydarzeniu w "Gazecie Wyborczej"
bEhoHetP

W pobliżu była ochrona dworca, która natychmiast zareagowała na krzyki i odseparowała agresora. Radny złożył zawiadomienie na policję, a służby wszczęły postępowanie w sprawie gróźb karalnych. Dzięki monitoringowi na dworcu, gdzie doszło do incydentu, po miesiącu napastnik został zatrzymany.

W miniony piątek Nowicki otrzymał pismo, z którego dowiedział się, że sprawca został skazany przez sąd za groźby karalne i zniewagę. Otrzymał karę roku i sześciu miesięcy ograniczenia wolności. Oznacza to w sumie 540 godzin prac społecznych - informuje "Gazeta Wyborcza".

bEhoHetV

Mężczyzna przez dwa lata od uprawomocnienia wyroku ma także zakaz kontaktowania się i zbliżania do Nowickiego i jego chłopaka na mniej niż 50 m oraz musi zapłacić nawiązkę na rzecz poszkodowanych.

Działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego znieważył Kacpra Nowickiego w jego obecności i w zamiarze, aby zniewaga do niego dotarła, używając słów powszechnie uznawanych za obraźliwe oraz w tym samym miejscu i czasie, trzymając w dłoni nóż, groził Kacprowi Nowickiemu pozbawieniem życia, a groźby te wzbudziły w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione" – uznał sąd.
bEhoHetW

Wyrok nakazowy zapadł na posiedzeniu bez udziału stron. Kacper Nowicki, który w tym roku pisze maturę, twierdzi, że jest zadowolony z wyroku i nie zamierza się odwoływać – podaje "Gazeta Wyborcza".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhoHeuq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(107)
Parafijanka
miesiąc temu
Pozdrawiam wszystkich homofobów katolskich zgadzających się ze stwierdzeniem że Pan Bóg stworzył Świat.
stevan
miesiąc temu
I tak dobrze, że trzymali się za ręce, a nie za co innego.
Adam
miesiąc temu
Jak to brzmi, szedł z chłopakiem za rękę
bEhoHeur
WWW
miesiąc temu
Za co zostal skazany ???? Przeciez mial racje !!!!!!!!!
grek
miesiąc temu
ludzie XXI wieku uważają że miłość to sex, tak im wpoiła to tv i filmy emitowane od 30 lat, oto scenariusz : poznali sie przepadkiem w barze wypili poszli do lokum tam zrobili sex i nazajutrz rano jedno z nich mówi kocham cię.
jerzy
miesiąc temu
Dlaczego jak ktoś kradnie setki tysięcy lub miliony złotych to sądy nie nakazują zwrotu tylko złodzieje dostają zawiasy? Czyżby w prawie polskim jest jakaś granica powyżej której nie trzeba zwracać skradzionego mienia?
artur
miesiąc temu
to nie patrz, co za problem? Trzymali się tylko za ręce, skoro aż tak to na ciebie "dzielny, niestrachliwy mężczyzno" działa.. moze psycholog? Bo to nie jest zdrowy objaw ;-) a dwie lesbijki na porno chętnie oglądasz czy też tobą trzesie? Ech dzieciaki. Poglądy XiX wieczne i jeszcze się tym publicznie chwalicie ;-)
Geyznań
miesiąc temu
Ciekawe to miasto. Radny bez matury.
proste...
miesiąc temu
Cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że najcześciej na zewnątrz homofobami sa ukryci geje lud faceci mający kontakty homoseksualne, czesto w młodosci. Chcą w ten sposób odsunąć od siebie podejrzenia. Żaden normalny, zdrowy psychicznie mężczyzna nie jest homofobem, bo nie musi niczego udowadniać ani czuć nienawiści do innych. Wiadomo, ż ew kosciele jest % najwięcej homoseksualistów dlatego ta nagonka na LGBT. W ONR podobnie.
Paweł
miesiąc temu
HA HA HA rok i sześć miesięcy za wyzywanie a za kradzież milionów wolność bez wpłacania kary finansowej w postaci 1 miliona złotych
marucha.
miesiąc temu
Dlaczego głupi ludzie widzą w związku jednopłciowym wyłącznie sex? Dlaczego nie potrafią zrozumieć, że związki jednopłciowe mają dokładnie te same problemy, trudności, radości i zmartwienia jak związek osób hetero? Nie toczy się publicznej dyskusji na temat sypialnianych zwyczajów osób heteroseksualnych. Dlaczego więc robi się to zawsze gdy chodzi o osoby homoseksualne? To zaprawdę nie jest najważniejsze w życiu. Przestańcie interesować się życiem intymnym innych ludzi. Nie robią nic złego. A jeśli robią, to na równi z osobami hetero i jednych jak i drugich należy potępiać i karać.
Tu i teraz
miesiąc temu
czy to był kolejny radny z PIS-u ?...tylko pytam bo autor nie raczył o tym poinformować...
Roman
miesiąc temu
Przyjdą islamiści, oni się zajmą prawami pedryli. Wtedy normalni ludzie też będą zadowoleni z wyroków.
bEhoHeuj
Tu i teraz
miesiąc temu
przecież Morawiecki mówił że Polacy są tolerancyjni ?...więc w czym problem ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić