Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Rafał Trzaskowski odpowiada na list Kaczyńskiego do członków PiS

44

We wtorek opublikowano list Jarosława Kaczyńskiego wystosowany do członków PiS. Odpowiedział na niego kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zapewnił w nim, że nie ma problemu z postrzeganiem go jako przeciwnika, oraz że nie jest niczyim wrogiem.

Rafał Trzaskowski odpowiada na list Kaczyńskiego do członków PiS
Rafał Trzaskowski napisał list do członków PiS (Getty Images)

We wtorek opublikowano list Jarosława Kaczyńskiego do członków partii PiS. Prezes apelował w nim o mobilizację przed zbliżającymi się wyborami. Przedstawił w nim także co stanie się w kraju jeżeli Andrzej Duda nie zostanie ponownie wybrany na prezydenta.

Jarosław Kaczyński odniósł się także do Rafała Trzaskowskiego. Przedstawiciela „skrajnej lewicy” przedstawił w nienajlepszym świetle i skrytykował jego działania.

Trzaskowski odpowiada na list Kaczyńskiego

Trzaskowski odpowiedział na list również w formie listu. Opublikował go w swoich mediach społecznościowych.

Zobacz także: Koronawirus i Boże Ciało. Prof. Simon o lekceważeniu zaleceń: skończy się to katastrofą
Domyślam się, że większość z Państwa może być zaskoczonych moim listem. Dużo czasu musi upłynąć, żebyśmy znów zaczęli prowadzić normalny spór o wartości i sprawy merytoryczne. Bez nienawiści i agresji. Kiedyś trzeba jednak zrobić pierwszy krok. Ktoś pierwszy musi wyciągnąć rękę – napisał kandydat na prezydenta.

Trzaskowski powiedział także, że szuka kompromisu. Nie nazywa nikogo swoim wrogiem, a raczej przeciwnikiem. Zaapelował o prowadzenie między stronami zrównoważonego dialogu bez nienawiści.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić