Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Rajd rowerem na czerwonym świetle. Internauci oburzeni

46
Podziel się:

Rowerzysta w Warszawie kompletnie nie zważał na sygnalizację świetlną i przejeżdżał na czerwonym świetle. Sceny, które udało się nagrać zostały opublikowane na serwisie YouTube przez kanał "Stop Cham".

Rajd rowerem na czerwonym świetle. Internauci oburzeni
Rajd rowerem na czerwonym świetle. Internauci oburzeni (YouTube)

Światło czerwone pojawiające się na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu. Aby zapis ten egzekwować, legislatorzy obwarowali go niemałym mandatem. Za niestosowanie się do sygnałów świetlnych grozi aż 500 zł mandatu.

Nic z przepisów drogowych robił sobie jeden rowerzystów w Warszawie. Ten został nagrany przez mężczyznę, który następnie wrzucił to nagranie do sieci.

Na popularnym kanale "Stop Cham" na YouTube udostępniono nowe nagranie z kamerki samochodowej. Widzimy tam kolarza, który przez siedem kilometrów kompletnie nie zważał na sygnalizację świetlną, jadąc kilkukrotnie na czerwonym świetle. Mężczyzna starał się ominąć korki, jednak nie jest to żadne wytłumaczenie.

Rowerzysta miał ogromne szczęście, gdyż gdyby jego "poczynania" śledziła policja, otrzymałby dotkliwą karę finansową.

Rajd na czerwonym świetle. Internauci są wściekli

Nagranie, które zostało udostępnione na Youtube, cieszy się dużą popularnością. W dwa dni 3-minuty filmik obejrzało ponad 65 tysięcy osób. Nie brakuje także komentarzy, które krytykują mężczyznę. Internauci domagają się zmian w prawie dla rowerzystów.

A potem się ludzie dziwią czemu tyle jest wypadków i czemu akurat mnie to spotkało. Ten filmik idealnie pokazuje, że my jako ludzie nie dbamy o siebie, o swoje bezpieczeństwo, póki nas nic złego nie spotka - napisał użytkownik ascerion.
Jakieś gustowne tablice rejestracyjne za siodełkiem i wtedy kultura jazdy oraz respektowanie przepisów u niektórych rowerzystów by szybko się poprawiły - napisał inny internauta.
Jestem za obowiązkiem OC dla nich, bo nie tyle dla siebie stanowią niebezpieczeństwo, co niewypłacalność w przypadku kolizji - przyznał kolejny komentujący.

Według statystyk, w 2020 roku najczęstszą przyczyną wypadków spowodowanych przez rowerzystów było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, które doprowadziło do 464 wypadków (44 ofiary 428 rannych). Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu przyczyniło się do 184 wypadków.

Zobacz także: Zostawił auto z otwartymi szybami. Nagranie kierowcy po śnieżycy w USA
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
Lech
miesiąc temu
A czy ukry mają wstyd pijane jeżdżą autami w Trójmieście,a milicja?
Nemeczek
miesiąc temu
Janusz Polaczek
eMmm
miesiąc temu
Może to naye bany poseł Franek w kolorowych skarpetkach?
derek
miesiąc temu
To nie brak wstydu, tylko rozumu.
MSA
miesiąc temu
Standard warszawskich rowerzystów.
xxx
miesiąc temu
Rafal to ty?
Ares
miesiąc temu
Wy już wiecie czy wiedział czy nie. Tak jak frog nie wiedział że jest nagrywany.
Twój Nick
miesiąc temu
Tak swoją drogą to czy ten kanał to nie jest jakaś taka internetowa policyjna baza "anonimowych" konfidentów?
Swój Nick
miesiąc temu
No to się cieszy "nasz" system z takich zachowań obywateli. Co zasiał Stalin i jemu podobni w tym narodzie jak widać nie ginie. Polak Polakowi wilkiem?
😎😎😎
miesiąc temu
Społecznik mógł go na lasso złapać.
Kierowca
miesiąc temu
Ja też przechodzę na czerwonym świetle , wieczorem kiedy ruchu nie ma a pali się czerwone też najpierw patrzę czy ktoś jedzie , jak nie ma nikogo jadę, ktoś zapomniał włączyć awaryjne ...
Yaneck
miesiąc temu
Same zaściankowe głąby w sekcji komentarzy... Wyjedźcie na zachód albo jeszcze dalej do NY a przekonacie się, że takie zachowania nawet w obecności policji to norma.
Tata
miesiąc temu
No i co w związku z tym sensacyjnym wydarzeniem. Przecież nikt pedalarza nie ukarze, bo Policja woli łapać frajerów na suszarki. Czysty i szybki zysk, który poprawia policyjne statystyki.
ministrant
miesiąc temu
Jak byłem mały ksiądz wkładał mi rękę w majtki i robił gimzi gimzi. To była jazda na czerwonym.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić