Rakiety w strefie Gazy. Izrael odpowiedział na wtorkowy atak

2

Izraelskie wojsko zaatakowało w strefie Gazy w środę rano. Atak ten to odpowiedź na ostrzał rakietowy. Zniszczono miejsca należące do przywódców Hamasu, w tym m.in. fabrykę broni czy wojskowy ośrodek szkoleniowy - podaje ABC News.

Rakiety w strefie Gazy. Izrael odpowiedział na wtorkowy atak
Ostrzał rakietowy w Izraelu. (Getty Images, Ashraf Amra, Anadolu Agency)

Jak podaje ABC News, powołując się na komunikaty wojskowe izraelskich wojsk, jednostki ostrzelały 10 miejsc należących do władców Hamasu w strefie Gazy. Wojsko izraelskie w ten sposób odpowiedziało na wtorkowy ostrzał rakietowy.

Palestyna nie chce uznać porozumienia ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem. Zdaniem władców Hamasu to "zdrajcy". To dlatego Hamas zaatakował we wtorek południową część Izraela.

Ostrzał rakietowy w Izraelu - wojska Netanjahu odpowiedziały

Islamscy bojownicy Hamasu odpowiedzialni są za wtorkowy zamach. W przeszłości niejednokrotnie na ostrzały rakietowe wojska izraelskie odpowiadały w ten sam sposób - atakując bazy wojskowe lub inne cele znajdujące się na terytoriach opanowanych przez przywódców Hamasu w strefie Gazy.

Izraelskie wojska, oprócz ataku na wojskowy ośrodek szkoleniowy, fabrykę broni i ładunków wybuchowych, zaatakowały także bojówki Hamasu. Oficjalnie nie potwierdzono jeszcze żadnych zgnonów - ani w wyniku ostrzału rakietowego, ani w wyniku odpowiedzi na ostrzał wojsk izraelskich.

Zobacz także: Spór o żydowskie ruiny. Izraelczycy chcą je anektować
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić