Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Rekordowy upał w Arizonie. Jest tak gorąco, że mieszkańcom topnieją podeszwy butów

35
Podziel się:

Tegoroczne lato szczególnie daje się we znaki mieszkańcom stanu Arizona. Uczestnik protestów po śmierci George'a Floyda opublikował w mediach społecznościowych nagranie. Pokazał na nim, jak pod wpływem gorąca podeszwy jego butów zaczęły odpadać.

Rekordowy upał w Arizonie. Jest tak gorąco, że mieszkańcom topnieją podeszwy butów
Wysoka temperatura sprawia, że mieszkańcom Arizony topnieją podeszwy butów (Twitter.com, @sampotest)

Jak podaje "New York Post", obecna temperatura w Arizonie wynosi około 110 stopni Fahrenheita (ok. 43,3 stopni Celsjusza). Uczestnik protestów w mieście Phoenix zamieścił na Twitterze film, na którym pokazał, że podeszwy jego butów odkleiły się pod wpływem gorąca.

Upały w stanie Arizona sprawiają, że mieszkańcom topnieją buty?

Buty, od których odkleiły się podeszwy, to tenisówki zakupione w sieci sklepów Payless. Autor materiału filmowego uważał, że przyczyną zniszczenia obuwia jest wysoka temperatura. Zaapelował do internautów, aby sprawdzili, w jakim stanie są ich własne buty.

Hej, sprawdźcie to. Jest tak gorąco, że podeszwy moich butów właśnie się stopiły – cytuje autora nagrania "New York Post".

Część komentatorów wyraziła opinię, że autor nagrania mógł zakupić obuwie kiepskiej jakości. Jednak inni internauci z Arizony przyznawali, że im także przytrafiły się podobne wypadki. Obwinili za to topniejące pod wpływem gorąca płyty chodnikowe.

Mieszkańcom Arizony daje się we znaki nie tylko wysoka temperatura powietrza. Z powodu panującej suszy w stanie doszło również do kilku pożarów, m.in. w okolicach miasta Tucson.

Zobacz także: Zobacz też: Odkrycie na plaży. Od razu chwyciła za aparat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
antyhejter
2 lata temu
Taki sam muł - dobrze, że tak właśnie się przedstawiłeś, bo widzę, że moja propozycja powrotu do podstawówki dotyczy Ciebie w szczególności, ponieważ: Zjawisko topnienia (nie topienia) polega na zmianie stanu skupienia ciała ze stanu stałego w stan ciekły. Zachodzi w stałej temperaturze, nazywanej temperaturą topnienia (nie topienia)I dotyczy każdego ciała, a nie lodu czy śniegu. Topić to można smutki w butelce wódki, albo przedmiot wykonany z ciała stałego w cieczy (na przykład człowieka w Wiśle), ale to zupełnie inne zjawisko fizyczne.
Qwe
2 lata temu
Przeszlo 40 a on w spodbiach i dlugiej bluzie.....chyba jednak tam chlodno jest
Yob
2 lata temu
Jedyny plus za tytuł artykułu, który nie ukrywa o czym będzie pisane... Uffff
POmatolek
2 lata temu
Topnieją jak poparcie dla Dudy...
heh
2 lata temu
Buty topnieją, płyty chodnikowe topnieją. Niesamowite!
A70
2 lata temu
No widzę jak jest u nich gorąco iż koleś w długich spodniach i długie rękawy 😂👍👍 kupił buty jakieś badziewie za dolara na straganie i się dziwi że mu rozlatują się 😂😂😂👍 normalnie niewie co się dzieje 😂😂👍👍
Fiu
2 lata temu
Ha, taki upał tak topnieją a na filmie właściciel filmu długie spodnie i błyska długi rękaw. No no typowo ubiór ma upały 😂
max
2 lata temu
buty made in CHRL
atwe
2 lata temu
topią się podeszwy a nie "topnieją"...nie są z lodu-ale to KOLECKA pisała przecież..
MOHER
2 lata temu
TOPNIEJE POZIOM ZNAJOMOŚCI JĘZYKA POLSKIEGO PRZEZ PISZĄCEGO TEN ARTYKUŁ.
Racjonalista
2 lata temu
A u mnie na ten przykład czapka mi się pali przy mojej robocie!
Niko
2 lata temu
Niech usa bardziej niszczy środowisko to za kilka lat bedzie 62.stopnie.
antyhejter
2 lata temu
do toy, Gorgonzolla, Zgred, taki świat - proponuję wrócić do podstawówki, albo przynajmniej zapytać starszych co to jest topnienie a co rozpuszczanie, zamiast wyśmiewać wiedzę pani redaktor. Słyszeliście kiedyś o zmianach stanu skupienia? Zmiana ze stanu stałego w ciekły to właśnie topnienie. Topić może się nie tylko śnieg i lód, ale także tworzywa sztuczne, szkło, metal, a nawet skały. Wszystko zależy od temperatury i ciśnienia.
Yy5
2 lata temu
Wheather is racist
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić