aktualizacja 

Restauracja z Katowic pokazała zdjęcie. Chłopak nie miał wstydu

211

Dwóch nastolatków ukradło z burgerowni w Katowicach puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na cele charytatywne. Wszystko nagrały kamery. Lokal podzielił się zdjęciem sprawców i prosi o pomoc w ich namierzeniu.

Restauracja z Katowic pokazała zdjęcie. Chłopak nie miał wstydu
Ukradli puszki z pieniędzmi na Otwarte Klatki, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i Dom Tymczasowy (Facebook)

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 września, wieczorem w centrum Katowic. Tuż przed zamknięciem burgerowni na ulicy Jagiellońskiej, która serwuje wegańskie potrawy, nieznani sprawcy w młodym wieku (najprawdopodobniej nastolatkowie) ukradli pieniądze.

Ukradli puszkę z pieniędzmi na cele charytatywne

Nie chodzi jednak o utarg restauracji o nazwie Nieinaczej. Chłopak, widoczny na zdjęciu wziął puszkę, w której zarówno pracownicy jak i mieszkańcy Katowic, przekazywali gotówkę na cele dobroczynne. Pieniądze z puszek trafiało do organizacji pozarządowych, które dbają o zwierzęta.

Właściciele restauracji przekazywali pieniądze na rzecz , ogólnopolskiego stowarzyszenia Otwarte Klatki, które walczy z chowami przemysłowymi. Pieniądze trafiały też do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz do Domu Tymczasowego dla zwierząt.

Lokal nie poinformował jednak, ile pieniędzy było w puszce, którą skradli nastoletni złodzieje oraz czy sprawa została zgłoszona na policję.

"Zrobimy wszystko by odnaleźć bohaterów"

Sprawców nagrała kamera monitoringu. Właściciele burgerowni podzielili się zdjęciem, na którym widać, jak nieletni chłopak zabiera puszkę z lady. - Jeśli ktokolwiek kojarzy tych pacanów, dajcie znać. Ze swojej strony zrobimy wszystko by odnaleźć "bohaterów". Życzymy, by karma do nich szybko wróciła - piszą właściciele knajpy na swoim Facebooku.

Otwarte Klatki to ogólnopolskie stowarzyszenie, działające od 2012, którego celem jest promowanie rozwiązań zapobiegających cierpieniu zwierząt, jak również dokumentowanie warunków chowu przemysłowego, edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt oraz działania interwencyjne. Jest częścią organizacji Anima International.

Zobacz także: Kamera policjanta wszystko nagrała. Stalowe nerwy podczas szalejącej powodzi
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić