Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Ricky Gervais zmasakrował papieża Franciszka. Mocne słowa brytyjskiego komika

394
Podziel się

Brytyjski reżyser i komik Ricky Gervais w mocnych słowach skrytykował komentarz papieża Franciszka na temat par, które nie posiadają dzieci. Stwierdził, że poglądy Ojca Świętego są "śmieszne".

Ricky Gervais zmasakrował papieża Franciszka. Mocne słowa brytyjskiego komika
Papież Franciszek. (Getty Images, ALESSIA GIULIANI)

Ricky Gervais skrytykował papieża Franciszka, po tym jak powiedział, że ludzie, którzy mają zwierzęta domowe, zamiast dzieci są "samolubni". Ojciec Święty otwarcie wyraził swoje zaniepokojenie spadkiem liczby urodzeń na świecie i powiedział, że może to być spowodowane tym, że "zwierzęta domowe zajmują miejsce dzieci".

Określił to również jako "formę egoizmu". 60-letni aktor komediowy i komik nie pozostawił słów papieża bez komentarza.

Rozmawiając w podcaście Radia Times, gwiazdor serialu "After Life" powiedział: "Myślę, że to, w co on wierzy, jest niedorzeczne".

"To głupie, co mówisz, prawda? Jak nieposiadanie dzieci może być egoistyczne? Jak można być samolubnym nie wnosząc na świat czegoś, co nie istnieje na żadnym poziomie? - kontynuował brytyjski komik.

Ricky Gervais, który nie ma dzieci ze swoją partnerką Jane Fallon, powiedział, że istnieje wiele powodów, dla których para zdecydowała się nie mieć dzieci.

Na początku tygodnia papież Franciszek poruszył temat prokreacji podczas cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie. "Dzisiaj widzimy pewną formę egoizmu. Widzimy, że niektórzy ludzie nie chcą mieć dzieci. Czasami mają jedno i to wszystko, ale mają psy i koty, które zajmują miejsce dzieci. To może ludzi śmieszyć, ale taka jest rzeczywistość" - przemawiał.

Zobacz także: Zadała "jedno i proste" pytanie wiceministrowi z PiS. Oto, co odpowiedział
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(394)
birton
2 dni temu
ten "Anglik" to kosher
Rafał
2 dni temu
Zaorać ten Watykan i postawić wesołe miasteczko.
Danka
2 dni temu
Papież i księża sami nie robią dzieci (a może?:)) a chcą by inni się męczyli ich chowaniem .Ale takie już trochę odchowane to jak najbardziej fajne, co?
Cynik
3 dni temu
Życie to nieustające pasmo cierpień - Kohelet, Budda. Płudźmy dzieci, niech i one się pomęczą. A co?
Wolny człowie...
3 dni temu
Ludzie wolni już dawno nie słuchają kukieł z Watykanu.
taka prawda
3 dni temu
Przecież przeciętnego człowieka w tym kraju nie stać na nic - ani na mieszkanie, ani na samochód ani na wyjście do restauracji. Płodzić kolejnych niewolników, żeby zaiwaniali na trzy etaty i schorowani ledwo dociągali do głodowej emerytury?Dziękuję postoję.
żenada
3 dni temu
ta cała instytucja w kosmos
Wojtek
3 dni temu
A po co dziś na świat sprowadzać dzieci ? Na świat, który za sprawą działalności człowieka umiera. Na świat, którego połowa obszaru za kilkadziesiąt lat nie będzie nadawała się do życia. Ta cywilizacja się kończy. Żadne pakiety klimatyczne, żadne Grety Thunberg nie zahamują procesów niszczenia planety. Ludzkość czeka los dinozaurów. Tyle, że nie będzie to szybko jak po uderzeniu superkomety. To będzie wolne, bolesne umieranie.
biedny
3 dni temu
Papież wie tyle co mu słudzy powiedzą. Papież pyta swoich roboli dlaczego haracz spływa coraz mniejszy, a oni wciskają kit, że dzieci coraz mniej i z chrztów, komunii kasa mniejsza. A to nie dzieci mniej mniej tylko maja wywalone na te ceregiele.
Mania nas
3 dni temu
Kler to 99% samolubow,bo ni zwierząt,ni dzieci
Siemomysł
3 dni temu
Papież jest całkowicie oderwany od rzeczywistości. Tylko w samej Afryce liczba mieszkańców zwiększa się o 20 milionów ludzi rocznie. Niekończące się fale nowych imigrantów to między innymi skutek niekontrolowanego wzrostu ludności. Do tego trzeba dodać, że od połowy 20 wieku zabito 60% wszystkich dzikich zwierząt. Od początku 20 wieku do dziś zagospodarowano 25% całej powierzchni ziemi nadającej się do zamieszkania. W całej historii ludzie zagospodarowali już ok 50% powierzchni ziemi. Poziom morza powoli się podnosi, czyli powierzchnia lądu się jeszcze zimniejszy za jakiś czas. Jak tak dalej pójdzie, to może już pod koniec 21, a już na pewno pod koniec 22 wieku ludzie zagospodarują 100% powierzchni ziemi oraz zabiją wszystkie dzikie zwierzęta, co zmieni całkowicie ekosystem na ziemi i spowoduje problemy z żywnością. Dodając do tego niekontrolowany i ciągle rosnący przyrost naturalny widać, że nadciąga katastrofa i to na niewyobrażalną skalę, prawdziwy Armagedon. Jak widać, ludzie tacy jak papież jeszcze ten Armagedon przyspieszają i to tylko dlatego, żeby ziomale papieża, czyli Latynosi, którzy tradycyjnie mają dużo dzieci, wyszli na świętych, a mieszkańcy USA, którzy na tych Latynosów pracują, wyszli na złych grzeszników.
===========
3 dni temu
To ile jest samolubnych księży i zakonnic? Bo oni nie mają dzieci?
Zed
3 dni temu
Za to kler nadrabia za pary bezdzietne.
fajne to to
3 dni temu
Mnie zastanawia do czego służy antenka na berecie papieża? Czy to jest jakieś coś tam?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić