aktualizacja 

Rodzina niedźwiedzi w złym miejscu. Internauci oburzeni

46

Na jednej z rosyjskich łodzi podwodnych doszło do nietypowego zdarzenia. Do okrętu zbliżyła się matka niedźwiedzi z młodymi. Żołnierze podkreślają, że nie mieli wyjścia - musieli je zestrzelić. Nie wszystkich to jednak przekonuje.

Rodzina niedźwiedzi w złym miejscu.  Internauci oburzeni
Matka z młodymi usiadła na okręcie podwodnym. (Instagram)

Niedźwiedzica wraz z młodymi pływała w okolicy Kamczatki w Zatoce Kraszeninnkowa. Zwierzęta podpłynęły do rosyjskiego okrętu podwodnego. Potraktowały pokład jak ląd i postanowiły na nim odpocząć.

Niedźwiedzie nie stanowiły żadnego zagrożenia dla załogi. Usiadły na powierzchni zacumowanego okrętu. Niestety żołnierze podjęli decyzję o zestrzeleniu niedźwiedzi.

Marynarze utrzymują, że nie mieli innego wyjścia. Na nagraniu wideo widać, że zwierzęta nie zagrażały ich życiu i zdrowiu.

Reakcja marynarki wojennej nie spodobała się użytkownikom mediów społecznościowych. Pojawiło się wiele komentarzy o zbytecznej przemocy wobec zwierząt.

Rosja nie pozostawiła incydentu bez komentarza. Jak podaje BBC, marynarze mieli poradzić się instruktora polowania w sprawie "zneutralizowania dzikich zwierząt". Zestrzelenie niedźwiedzicy z młodymi miało być ostatecznością.

Brano również pod uwagę dobro okolicznych mieszkańców. Marynarze wiedzieli, że jeśli nie zestrzelą zwierząt, dotrą one do jednej z pobliskich wiosek. Niedźwiedzie w tym regionie stanowią prawdziwe zagrożenie dla zdrowia i życia.

Kamczatka jest domem dla niemal 24 tysięcy niedźwiedzi. Zwierzęta często zbliżają się do wsi i miast w poszukiwaniu pożywienia. Spotkanie z niedźwiedziem często nie kończy się najlepiej. Ludzie najczęściej atakowani są przez samice, które boją się o swoje młode.

Zobacz także: Koronawirus. "Możemy budować szpitale w każdej chwili"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić