Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Rodzina Putina omija sankcje. Żyją jak w bańce

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, poinformował w mediach społecznościowych o sytuacji rodziny prezydenta Władimira Putina, która wciąż żyje w doskonałych warunkach. Mimo sankcji, jego siostrzeniec może pochwalić się zakupem efektownego jachtu.

Rodzina Putina omija sankcje. Żyją jak w bańce
Rodzina Putina omija sankcje. Żyją jak w bańce (Flickr.com, Domen publiczna, Just Click's With A Camera)

Niemal dwa lata po wprowadzeniu przez Stany Zjednoczone i inne kraje Zachodu bezprecedensowych sankcji na Rosję w związku z jej agresją na Ukrainę, większość z zapowiadanych przez polityków i ekspertów skutków restrykcji nie sprawdziła się: choć rosyjska gospodarka zmaga się z problemami, to sankcje nie rzuciły jej na kolana, nie wywołały paniki finansowej.

Co więcej, sankcje, które były wprowadzone na wielu polityków oraz oligarchów rosyjskich, wcale nie robią na nich wrażenia.

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, poinformował w mediach społecznościowych o sytuacji rodziny prezydenta Władimira Putina, która wciąż żyje w doskonałych warunkach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie wejdą do Mołdawii? Ekspert o czarnym scenariuszu

Pomimo zakazu sprzedaży jachtów do Rosji firma powiązana z siostrzeńcem Putina Michaiłem Szelomowem zakupiła niedawno luksusową francuską żaglówkę Immortal Dreamer.

Imponujący zakup siostrzeńca Putina. Podano szczegóły

Jak podają dziennikarze "The Insider", żaglówka Immortal Dreamer została zbudowana we Francji w 2023 roku. Nad projektem tego modelu, Lagoon Seventy 7, pracował słynny Patrick Le Quement.

Jacht posiada cztery kabiny i może pomieścić do 18 pasażerów. Został ukończon na początku 2023 roku, a w sierpniu, jak wynika z dokumentów celnych, został przywieziony do Rosji tranzytem przez Turcję. Pośrednikiem była firma Burevestnik Group. Jej właściciel Andriej Bojko znany jest jako importer jachtów niedaleko Kremla.

To nie wszystko, bowiem według dziennikarzy śledczych, firma obsługująca odrzutowiec biznesowy Aliny Kabajewej (rzekomej kochanki Putina) swobodnie importuje części wyprodukowane na Zachodzie.

Jednocześnie rosyjskie lotnictwo cywilne boryka się z ciągłymi awariami z powodu braku części zamiennych. Z kolei Kabayeva korzysta z wartego 22 miliony dolarów samolotu Falcon 7X. Ten odrzutowiec biznesowy jest obsługiwany przez firmę Russair.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić