Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Roman Giertych ostrzega politycznych oponentów: "My się nie cofniemy"

170

W środę, 24 stycznia, rano Roman Giertych wrzucił na swój kanał YouTube, komentarz po ułaskawieniu Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Polityk KO określa ułaskawienie posłów "aktem rebelii" i zapowiada jej przełamanie.

Roman Giertych ostrzega politycznych oponentów: "My się nie cofniemy"
Roman Giertych zapowiada rozliczenie z PiS-em (YouTube, Roman Giertych)

Prawo Wąsika i Kamińskiego

We wtorek wieczorem (23.01.2024) Maciej Wąsik oraz Mariusz Kamiński opuścili zakłady karne. Zaraz po wyjściu na wolność politycy zadeklarowali, że powrócą do Sejmu, pomimo wygaszenia im mandatów poselskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Msza za Michaela Jacksona. Intencję zamówiła starsza pani

Bardzo szybko komentarz do sytuacji napisał Roman Giertych, który wskazuje, powołując się na paragrafy z kodeksu karnego, że wypuszczeni na wolność politycy usiłują przywłaszczyć sobie funkcje funkcjonariuszy publicznych:

Kamiński z Wąsikiem sobie uroili, że są posłami, a Max Kolanko, że jest głową państwa. Ich prawo. Jednak gdyby próbowali siłą wedrzeć się do budynku i uzurpować funkcję, to powinni zostać zatrzymani przez Policję na 48 h i otrzymać zarzuty z art. 13.par. 1 kk w zw. z 227 kk. - napisał Giertych na swoim profilu na platformie X.

Roman Giertych mówi o Kamińskim i Wąsiku. "Nikt się nie cofnie"

Nazajutrz przewodniczący zespołu ds. rozliczenia PiS, opublikował kolejny odcinek swojego videobloga na YouTube, w którym uspokoił swoich zwolenników w pracy jego nowopowstałego zespołu:

Nikt się nie cofnie. Zrealizujemy wolę 12 milionów wyborców. Zrealizujemy w sposób bezwzględny, stosując prawo, stosując konstytucję. Nikt nie będzie się na nikim mścił, oraz wychodził poza zakres prawa i przypisany konstytucjom [...] winni zostaną ukarani, tak samo jak Ci, którzy w telewizji, usiłują sprawić wrażenie dwóch zarządów - mówi

Polityk ostrzega swoich oponentów politycznych:

Jeżeli ktoś podniesie rękę na Polskę, na jedność państwa, na integralność wewnętrzną, instytucje konstytucyjne, takie jak Sejm, rząd, musi się liczyć z tym, że ręka sprawiedliwości nie będzie lekka - ostrzega

Roman Giertych poinformował również, że odbędzie się konferencja - zespół ds. rozliczenia PiS, ma poruszyć temat "haniebnych czynów" m.in. wynagradzania funkcjonariuszy, agentów publicznych CBA, wizytami w domach publicznych w Wiedniu. W "najbliższym czasie" zapowiadane jest przesłuchanie "Agenta Tomka".

Zrealizujemy prawo i sprawiedliwość, wobec Prawa i Sprawiedliwości [...] możecie państwo zaufać, że sprawa ta zostanie rozwiązana - wszyscy winni będą ukarani [.. ] będzie rozliczenie, ukaranie, wynagrodzenie krzywd i pojednanie - to są bardzo ważne elementy - podsumował

Ponadto Giertych życzył również powrotu do zdrowia Kamińskiemu i Wąsikowi, w kontekście złożenia jak najszybciej wyjaśnień w sprawie licznych after.

Pełny materiał do obejrzenia poniżej:

Zobacz także: Nie cofniemy się ani o krok. Po ułaskawieniu Kamińskiego i Wąsika | Roman Giertych, 24.01.2024
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić