Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Aldona Brauła
|

Rosja walczy z ogromnymi pożarami. Ogłoszono stan wyjątkowy

34
Podziel się

W Jakucji, najzimniejszej części Rosji, wykryto ponad 230 pożarów. W rejonie Krasnojarska i Irkucka ogłoszono stan wyjątkowy, a temperatura powietrza drastycznie wzrosła.

Rosja walczy z ogromnymi pożarami. Ogłoszono stan wyjątkowy
(Getty Images)
bFdTxIgR

W Jakucji wprowadzono stan wyjątkowy. Ekstremalne warunki pogodowe doprowadziły do wybuchu ponad 230 pożarów w całym rejonie.

Panuje susza, a temperatury sięgają 40 stopni Celsjusza. Sytuacja może utrzymać się przez cały lipiec, doprowadzając do kolejnych pożarów. Do Jakucji ściągnięto posiłki strażackie z zachodniej Syberii oraz z Amuru i Trans-Bajkału.

bFdTxIgT

Jeden z pożarów wybuchł w mieście Czerski. Pali się około 50 km na południe od koła podbiegunowego, na zachód od rzeki Lena. W tym miejscu zimą temperatura spada do -60 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Fala upałów zniszczyła dom. Zadziwiające nagranie z Syberii

Tegoroczne lato bije rekordy ciepła. W Wierchojańsku temperatura osiągnęła 38 stopni Celsjusza. Oprócz upałów często pojawiają się tam burze z piorunami. Wyładowania atmosferyczne doprowadzają do wybuchu kolejnych pożarów.

bFdTxIgZ
To zdecydowanie najgorszy rok, jeśli chodzi o pożary. [...] Ogień pojawił się w odległości 15 km od naszej stacji naukowej - powiedziała Nikita Zimow, dyrektorka parku plejstoceńskiego w pobliżu miasta Czerski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTxIhu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
PROROK
2 lata temu
WYSOKA TEMPERATURA TOPI WIECZNĄ ZMARZLINĘ - Z GLEBY WYDOBYWA SIĘ METAN UWIĘZIONY WCZEŚNIEJ W TEJ ZMARZLINIE - METAN MIESZA SIĘ Z POWIETRZEM I DOCHODZI DO SAMO ZAPŁONU !!!!!! ŻADNA FILOZOFIA TYLKO GEOGRAFIA W KLASIE 5 SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
PLK
2 lata temu
Na Rosję spadają kary boskie za zajęcie Abchazji, Osetii Południowej, Krymu, Doniecka i Ługańska. Jak nie odda co nie jej, będzie jeszcze gorzej.
Agaton
2 lata temu
gdyby im Polacy pomogli,to byłoby chwalebnie,pięknie i pożytecznie dla obu stron
bFdTxIhv
Róża
2 lata temu
a nie spowodowała fala upałów. Z poprzedniej wypowiedzi urwało się nie
Róża
2 lata temu
źle posadowiony budynek, albo nastąpiło podziemne tąpnięcie a fala upałów to spowodowała
uczeń
2 lata temu
pomoc dla Jakucji niech zorganizuje min. Kępa która wysyłała tornistry dla dzieci w Syrii
Jan
2 lata temu
Niech idą do piekła. Zasłużyli na najgorsze.
ekspert
2 lata temu
Zbliża się koniec Rosji i rozpad , to kolos na glinianych nóżkach.
lubieżnick
2 lata temu
Czerski Jan - polski geolog, paleontolog, przyrodnik i badacz Syberii. Zesłany po powstaniu styczniowym dokonał wielu ważnych badań i odkryć na Syberii. To jego nazwiskiem nazwano m.in. miasto i pasmo górskie na Syberii.
oj olgino
2 lata temu
Zwyczajna informacja. Nie wy dyktujecie dziennikarzom, o czym informować. To nie czasy zsrr. Ludzie mają dostęp do wiadomości. To Rosja nie chce przyjaźni z Polską. My jej życzymy dobrych, nieagresywnych rządów. Natury zawsze szkoda, a ludzie pewnie nie są bezpośrednio zagrożeni tymi pożarami. PS: Krym to Ukraina.
Adam N
2 lata temu
Bardzo ciekawy artykuł, ale... Tam nie ma katastrofy! To jest Syberia i takie rzeczy się tam dzieją. 240 pożarów - czy to dużo? Jakucja jest 10 razy większa niż Polska. Tak więc straszenie katastrofalnymi pożarami jest chyba jednak trochę na wyrost. Powiedziałbym nawet, że to lekka manipulacja.
emeryt
2 lata temu
Rosja nawet jak płonie jest Piękna.Jako Polak żałuje że Polska nie chce bliżej współpracować z Rosją. Ludzie wam się nie śni jaki to piękny Kraj.
wloczykij
2 lata temu
fajne rejony niedaleko miejsce upadku "meteorytu" tunguskiego. Dodatkowo można spotkać plemiona z szamanizmem i ciekawymi opowieściami o dawnych czasach i historiach tamtych terenów. Co ciekawe cywilizacja która kiedyś tam istniała promieniowała od Tybetu przez Chiny aż po Ural i prawdopodobnie Persje...
bFdTxIhn
czekin
2 lata temu
ale jest Putin,on wszystko załatwi,to drugi Stalin,a za Stalina było zawsze dobrze i bardzo dobrze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić