Wróć na
Aldona Brauła
|

Rosja walczy z ogromnymi pożarami. Ogłoszono stan wyjątkowy

34
Podziel się

W Jakucji, najzimniejszej części Rosji, wykryto ponad 230 pożarów. W rejonie Krasnojarska i Irkucka ogłoszono stan wyjątkowy, a temperatura powietrza drastycznie wzrosła.

Rosja walczy z ogromnymi pożarami. Ogłoszono stan wyjątkowy
(Getty Images)
bCNJQbNh

W Jakucji wprowadzono stan wyjątkowy. Ekstremalne warunki pogodowe doprowadziły do wybuchu ponad 230 pożarów w całym rejonie.

Panuje susza, a temperatury sięgają 40 stopni Celsjusza. Sytuacja może utrzymać się przez cały lipiec, doprowadzając do kolejnych pożarów. Do Jakucji ściągnięto posiłki strażackie z zachodniej Syberii oraz z Amuru i Trans-Bajkału.

bCNJQbNj

Jeden z pożarów wybuchł w mieście Czerski. Pali się około 50 km na południe od koła podbiegunowego, na zachód od rzeki Lena. W tym miejscu zimą temperatura spada do -60 stopni Celsjusza.

Fala upałów zniszczyła dom. Zadziwiające nagranie z Syberii

Tegoroczne lato bije rekordy ciepła. W Wierchojańsku temperatura osiągnęła 38 stopni Celsjusza. Oprócz upałów często pojawiają się tam burze z piorunami. Wyładowania atmosferyczne doprowadzają do wybuchu kolejnych pożarów.

bCNJQbNp
To zdecydowanie najgorszy rok, jeśli chodzi o pożary. [...] Ogień pojawił się w odległości 15 km od naszej stacji naukowej - powiedziała Nikita Zimow, dyrektorka parku plejstoceńskiego w pobliżu miasta Czerski.
bCNJQbNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
T1000
miesiąc temu
Ludzie, tam jest klimat subkontynentalny, tzn., że w zimie jest -40 a w lecie +40. To nie jest żadna anomalia, że na Syberii są takie temperatury. Nie dajcie się zwieść, to nie jest żaden dowód na ocieplanie się klimatu.
wrocek56
miesiąc temu
jest nas już siedem miliardów szkodników , matka natura mówi nam : mam dość . i to nie jest ostatnie jej słowo
ekolog
miesiąc temu
a na Alasce to się nic nie pali, a tundra w Kanadzie to się nie pali a busz w Australii to sie nie pali a w Polsce nie ma wcale pożarów. wg wp pożary są tylko na Syberii oraz w Jakucji
bCNJQbNL
Ob.
miesiąc temu
Może Polska wyśle pomoc Rosjanom .
Jurek
miesiąc temu
Coś Redaktorowi się pomyliło z Krasnojaskiem bo on nie leży w Jakucji ale 2 tys km na zachód od Jakucka
Najnowsze komentarze (34)
PROROK
4 tyg. temu
WYSOKA TEMPERATURA TOPI WIECZNĄ ZMARZLINĘ - Z GLEBY WYDOBYWA SIĘ METAN UWIĘZIONY WCZEŚNIEJ W TEJ ZMARZLINIE - METAN MIESZA SIĘ Z POWIETRZEM I DOCHODZI DO SAMO ZAPŁONU !!!!!! ŻADNA FILOZOFIA TYLKO GEOGRAFIA W KLASIE 5 SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
PLK
miesiąc temu
Na Rosję spadają kary boskie za zajęcie Abchazji, Osetii Południowej, Krymu, Doniecka i Ługańska. Jak nie odda co nie jej, będzie jeszcze gorzej.
Agaton
miesiąc temu
gdyby im Polacy pomogli,to byłoby chwalebnie,pięknie i pożytecznie dla obu stron
Róża
miesiąc temu
a nie spowodowała fala upałów. Z poprzedniej wypowiedzi urwało się nie
Róża
miesiąc temu
źle posadowiony budynek, albo nastąpiło podziemne tąpnięcie a fala upałów to spowodowała
uczeń
miesiąc temu
pomoc dla Jakucji niech zorganizuje min. Kępa która wysyłała tornistry dla dzieci w Syrii
Jan
miesiąc temu
Niech idą do piekła. Zasłużyli na najgorsze.
ekspert
miesiąc temu
Zbliża się koniec Rosji i rozpad , to kolos na glinianych nóżkach.
bCNJQbND
lubieżnick
miesiąc temu
Czerski Jan - polski geolog, paleontolog, przyrodnik i badacz Syberii. Zesłany po powstaniu styczniowym dokonał wielu ważnych badań i odkryć na Syberii. To jego nazwiskiem nazwano m.in. miasto i pasmo górskie na Syberii.
oj olgino
miesiąc temu
Zwyczajna informacja. Nie wy dyktujecie dziennikarzom, o czym informować. To nie czasy zsrr. Ludzie mają dostęp do wiadomości. To Rosja nie chce przyjaźni z Polską. My jej życzymy dobrych, nieagresywnych rządów. Natury zawsze szkoda, a ludzie pewnie nie są bezpośrednio zagrożeni tymi pożarami. PS: Krym to Ukraina.
Adam N
miesiąc temu
Bardzo ciekawy artykuł, ale... Tam nie ma katastrofy! To jest Syberia i takie rzeczy się tam dzieją. 240 pożarów - czy to dużo? Jakucja jest 10 razy większa niż Polska. Tak więc straszenie katastrofalnymi pożarami jest chyba jednak trochę na wyrost. Powiedziałbym nawet, że to lekka manipulacja.
emeryt
miesiąc temu
Rosja nawet jak płonie jest Piękna.Jako Polak żałuje że Polska nie chce bliżej współpracować z Rosją. Ludzie wam się nie śni jaki to piękny Kraj.
wloczykij
miesiąc temu
fajne rejony niedaleko miejsce upadku "meteorytu" tunguskiego. Dodatkowo można spotkać plemiona z szamanizmem i ciekawymi opowieściami o dawnych czasach i historiach tamtych terenów. Co ciekawe cywilizacja która kiedyś tam istniała promieniowała od Tybetu przez Chiny aż po Ural i prawdopodobnie Persje...
czekin
miesiąc temu
ale jest Putin,on wszystko załatwi,to drugi Stalin,a za Stalina było zawsze dobrze i bardzo dobrze
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić