aktualizacja 

Rosja wiedziała o zamachu? Szokujące informacje w sieci

Jak poinformował profil Nexta na platformie X, funkcjonariusze FSB mogli znajdować się w sali koncertowej podczas ataku terrorystycznego w Moskwie. Na dowód wspomnianej tezy dołączono filmik i zdjęcia z piątkowego ataku.

Rosja wiedziała o zamachu? Szokujące informacje w sieci
Rosja wiedziała o zamachu? Szokujące informacje w sieci (X)

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w piątek salę koncertową Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą. Otworzono do ludzi ogień, były też doniesienia o eksplozjach. W budynku wybuchł pożar, w wyniku którego zawaliło się górne piętro budynku.

ISIS wydało oświadczenie, w którym przyznało się do przeprowadzenia ataku, ale nie pokazało dowodów. Ukraina zapewnia, że nie ma nic wspólnego z atakiem, ale Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa oskarża Kijów o związek z zamachem, to samo w propagandowym wystąpieniu zrobił Putin.

Komitet Śledczy Rosji potwierdził śmierć 133 osób, nieoficjalnie pojawiają się informacje o 143 ofiarach śmiertelnych. Jak podał kanał Baza, tylko w jednej z toalet znaleziono 28 ciał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gorąco na granicy. Migranci zaatakowali polskich strażników

Nową teorię na ten temat przedstawił profil Nexta, który przeanalizował materiał filmowy z ataku terrorystycznego w "Crocus City Hall" i zauważył, że w sali koncertowej, w której doszło do najkrwawszych wydarzeń ataku terrorystycznego, znajdowało się kilka osób ubranych podobnie w niebieską bluzę i dżinsy.

Przede wszystkim ich ubiór. Niebieska bluza i dżinsy to dość swobodne połączenie, które pomaga im wtopić się w tłum, a jednocześnie być dość zauważalnym dla siebie. Są dobrze widoczni przy wyjściu, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, "ludzi w niebieskim" można dojrzeć w innych częściach hali - czytamy w sieci.

Rosja wiedziała o zamachu?

Na nagraniu, które udostępniono na platformie X, jeden z mężczyzn w niebieskim swetrze i dżinsach wpycha nawet z powrotem do przejścia pomiędzy siedzeniami kobietę zmierzającą w stronę wyjścia.

Później ten mężczyzna zaczyna filmować na swoim telefonie. "Ludzie w błękicie" od czasu do czasu spoglądają na siebie.

Nexta sugeruje, że w pewnym momencie filmu męski głos z tyłu, gdzie siedzi rzekomy "oficer FSB", sugeruje zamknięcie drzwi, a "ludzie w niebieskim" na zmianę wspierają ten pomysł, tworząc iluzję masowego poparcia dla tego pomysłu.

Następnie doprowadzi to do tego, że wiele osób nie będzie mogło wydostać się z hali z powodu zamkniętych drzwi i umrze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić