Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Rosja. Kolejny cios Moskwy w Aleksieja Nawalnego

Podziel się

Fundacja Walki z Korupcją (FBK) Aleksieja Nawalnego musi natychmiastowo wstrzymać swoją działalność. Władze Rosji zadecydują w najbliższym czasie czy FBK nie jest organizacją ekstremistyczną, którą należy usunąć na zawsze.

Rosja. Kolejny cios Moskwy w Aleksieja Nawalnego
Aleksiej Nawalny od kilku miesięcy przebywa w kolonii karnej. (Getty Images)
bEUVyaSZ

Rząd Rosji nakazał, aby przynajmniej na razie, Fundacja Walki z Korupcją (FBK) wstrzymała swoją działalność. Organizacja należąca do opozycjonisty Aleksieja Nawalnego stoi za ujawnieniem prawdy o słynnym pałacu Władimira Putina i ogromnych majątkach należących do rosyjskich elit.

Do sądu wpłynął wniosek z prokuratury, która chce uznać FBK za organizację ekstremistyczną. Prokuratura moskiewska uważa, że każda działalność Nawalnego jest ekstremistyczna i w najbliższym czasie zamierza złożyć kolejne dokumenty.

bEUVyaTb

Kolejne próby pozbycia się Aleksieja Nawalnego

Postępowanie sądowe zostało utajnione. Jeżeli prokuratura dopnie swego, a cała działalność Nawalnego zostanie uznana za ekstremistyczną to zarówno on jak i jego współpracownicy nie znajdą legalnego zatrudnienia na terenie Rosji.

CBS News rozmawiało z dyrektorem fundacji Władimirem Aszurkowem. Zapytany, co sądzi o tych decyzjach Kremla, odpowiedział, że to kolejna próba uciszenia opozycji i pozbycia się Aleksieja Nawalnego.

bEUVyaTh
To chyba dlatego, że przez lata Nawalny i nasza organizacja wyłoniły się jako największy przeciwnik Władimira Putina - powiedział dyrektor organizacji.

Aleksiej Nawalny, który został skazany na kolonię karną, przez trzy tygodnie prowadził głodówkę w ramach protestu za odmowę kontaktu z niezależnym lekarzem. Opozycjonista skarżył się na silne bóle pleców i nóg, do objawów dołączył silny kaszel i gorączka. W środę czworo lekarzy, w tym osobista lekarka Nawalnego, opublikowało wyniki jego badań, alarmując, że grozi mu zatrzymanie akcji serca.

bEUVyaTi

19 kwietnia Nawalnego został przenieśli z kolonii do szpitala dla skazanych. Podczas strajku głodowego schudł opozycjonista o 8 kg, a od momentu uwięzienia - 15 kg. Nawalny zdecydował się przerwać głodówkę.

Zobacz także: Nowe informacje o Aleksieju Nawalnym. Jest komentarz z polskiego MSZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUVyaTC
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić