Rosjanie przerażeni. Potężne wybuchy blisko granicy z Ukrainą

Mieszkańców rosyjskiego Woroneża przestraszyły w nocy powtarzające się eksplozje i wybuchy granatów. Przerażające dźwięki słyszano w różnych dzielnicach miasta. Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że był to element ćwiczeń wojskowych w regionie, który graniczy z Ukrainą.

Rosjanie przerażeni. Potężne wybuchy blisko granicy z Ukrainą
Potężne eksplozje wystraszyły mieszkańców Rosji. Ministerstwo Obrony Rosji zabrało głos.

Rozbłyski i ogłuszające eksplozje przestraszyły mieszkańców Woroneża i okolic w nocy z piątku na sobotę 17 kwietnia. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele filmików z różnych dzielnic miasta. Internauci piszą, że byli przerażeni. Wielu z nich nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziało.

Rzecznik prasowy Zachodniego Okręgu Wojskowego Ministerstwa Obrony Rosji przekazało telewizji Vesti Woroneż, że były to nocne ćwiczenia artyleryjskie na poligonie Pogonowo. Wojsko ćwiczyło nalot artyleryjski na przeciwnika. Wojskowi strzelali z holowanych haubic na odległość ponad 2 kilometrów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie pierwsze ćwiczenia w regionie

Mimo że miejscowi są zaskoczeni całą sytuacją, wojsko zapewnia, że nie są to pierwsze takie ćwiczenia w regionie. Wojskowi nie zawsze jednak robili to w nocy. Po raz ostatni nalot artyleryjski ćwiczono w regionie pod koniec 2020 roku. Wówczas wojskowi działali według scenariusza odparcia ataku wrogiej armii.

Cała sytuacja odbywa się w regionie woroneskim, który graniczy z Ukrainą. Poligon Pogonowo, na którym odbywały się ćwiczenia, znajduje się około 250 km od granicy z ukraińskimi obwodami charkowskim i ługańskim. W ostatnim czasie znacząco zwiększyła się tam liczebność wojsk rosyjskich.

Pod koniec marca szef sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy generał Rusłan Chomczak informował, że na stałe wzdłuż ukraińskiej granicy stacjonuje 28 batalionowych grup taktycznych Rosji: w obwodach briańskim, rostowskim i woroneskim i na zaanektowanym Krymie, a obecnie Rosja przerzuca dodatkowych 25 takich grup.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić