Rosjanie wysadzili 10 tysięcy litrów. Wideo podbija sieć

52

Rosyjski YouTuber nagrał wideo, na którym wysadził 10 tysięcy litrów Coca-Coli. Użył do tego wiele butelek napoju oraz sody oczyszczonej. Efekt erupcji wulkanicznej nagrał i opublikował w sieci.

Rosjanie wysadzili 10 tysięcy litrów. Wideo podbija sieć
(YouTube.com)

Rosyjski YouTuber przeprowadził spektakularny eksperyment. Maxim Monakhov połączył w specjalnym zbiorniku 10 tysięcy litrów Coca-Coli z proszkiem do pieczenia. Mężczyzna wydał na całą operację aż 700 tysięcy rubli (niecałe 35 tysięcy złotych).

Opublikowane na YouTube wideo obejrzało w 3 dni ponad 6 milionów internautów. Film trwa niecałe 20 minut. Pokazano w nim całą drogę tworzenia eksperymentu. Na samym początku autor pokazuje proces zakupu 10 ton Coca-Coli i wielu worków proszku do pieczenia. Następnie wraz ze znajomymi odszukał na złomowisku specjalną kadź, w której zmieściłaby się taka ilość napoju. Potem odrestaurowano ją poprzez odkształcenie i zespawanie. Kolejnym krokiem było przystosowanie konstrukcji do eksperymentu.

Kulminacyjny moment eksperymentu rozpoczął się o świcie. Rzeczy potrzebne do wykonania eksperymentu przewieziono kilkoma samochodami dostawczymi. Po złożeniu konstrukcji kadź napełniono 10 tysiącami litrów napoju. Coca-Cola w połączeniu z proszkiem do pieczenia eksplodowała, a strumień wzburzony strumień wybił na kilka metrów do góry, zalewając pomysłodawców eksperymentu.

Czytaj też:

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić