o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Aleksiej Nawalny. Niemieccy lekarze zbadali substancję, którą został otruty

41
Podziel się

Opozycjonista Putina w czwartek został otruty. Długo nie było informacji co do tego, czym była trucizna podana Aleksiejowi Nawalnemu. Niemieccy lekarze ze szpitala Charite zbadali substancję.

Aleksiej Nawalny. Niemieccy lekarze zbadali substancję, którą został otruty
Nawalny (PAP, Alexander Shcherbak)
bDZdSMaJ

W czwartek Aleksiej Nawalny najprawdopodobniej został otruty. Na pokładzie samolotu zaczął mdleć i krzyczeć z bólu. Samolot awaryjnie wylądował, a polityk został przewieziony do szpitala w Omsku. Lekarze wykluczyli możliwość zatrucia. Uznali, że nagły kryzys zdrowotny wywołał zbyt niski poziom cukru.

Rodzina i współpracownicy Nawalnego próbowali przenieść go do szpitala w Niemczech. Dopiero w sobotę pojawiła się taka możliwość.

bDZdSMaL

Podłączony do respiratora Nawalny został przetransportowany do Berlina. Tamtejsi lekarze zbadali substancję, która została podana politykowi. Nie mają wątpliwości - został otruty.

Aleksiej Nawalny został otruty inhibitorami cholinoesterazy. Substancje z tej grupy wpływają na układ nerwowy doprowadzając do jego porażenia. Nazwa trucizny użytej przez zamachowców nie jest jeszcze znana.

Pacjent przebywa na oddziale intensywnej terapii i nadal jest w śpiączce. Jego stan jest ciężki, ale obecnie nie ma poważnego zagrożenia dla jego życia - informuje szpital Charite
bDZdSMaR

Zwolennicy Nawalnego złożyli już wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie otrucia. Rosyjski Komitet Śledczy jeszcze nie zajął się sprawą. Lekarze badający Nawalnego w Omsku wciąż utrzymują, że nie znaleźli w jego organizmie śladów jakiejkolwiek trucizny.

Zobacz także: Aleksiej Nawalny otruty. Rywal Putina walczy o życie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZdSMbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Prijatiel
8 miesięcy temu
Nie mówcie żle o wszystkich Rosjanach. Tacy sami ludzie jak ty,ty i ty. Kreml to nie cała Rosja.
Karol
9 miesięcy temu
W Omsku nie wykryli,bo do badan używaja jeszcze chyba trofjejne mikroskopy z II wś.A choćby mieli i najnowsze,to bez zgody Kremla nie mogli.
smoobrona
9 miesięcy temu
A u nas z Lepperem było POdobnie dopiero po trzech dniach badano co miał w organizmie i do dziś sprawcy są nieuchwytni.
bDZdSMbn
Holder
9 miesięcy temu
To taki sam fake jak w przypadku Skripala, gdzie okazało się, że akcja false flag brytoli została spartolona. Obecnie wyciszono temat "Skripal" na zachodzie bo zrozumieli, że wpadli we własna pułapkę.
Tami
9 miesięcy temu
Naiwny ten co wierzy ruskom i wszystkim krajom wchodzących w skład CCCP. Wszystkie rządy tego świata kłamią ale rosyjski wiedzieli prym. Nawet ze zestrzelenia samolotu się wymagali to co tam jeden (kolejny) opozycjonista.
Gosc
9 miesięcy temu
Nim zostaniesz krytykiem Kremla wez lepiej od razu Noviczok
MOJE69.PL
9 miesięcy temu
❤️❤️Chcesz podwoić swoje podboje miłosne? Wbij⬆️⬆️⬆️
APiS
9 miesięcy temu
Uśmiercanie za pomocą trucizny to nic nowego w Rosji. Już Iwan Groźny rozprawiał się w ten sposób z tymi których chciał wyeliminować z gry. Ale w wielu innych państwach też tym sposobem eliminowania niewygodnych osób nie gardzono.
zibi98
9 miesięcy temu
Pulitzera dla autora za artykuł !
habor
9 miesięcy temu
Oby tylko po tym "otruciu" nie zapadła w niebyt, jak Skripale?!
🦠🦠🦠
9 miesięcy temu
Pewnie sinicami z wisly🤣
Polka
9 miesięcy temu
Zdziwiłbym się gdyby znalezli
otco
9 miesięcy temu
Co tu mówić o Nawalnym.. W akcji przeciw terrorystom w teatrze na Dubrowce w Moskwie użyto gazu do obezwładnienia napastników. 40 terrorystów zabito , ale od gazu zmarło 129 (!!!) Bogu ducha winnych osób spośród widzów. Do końca szpitale nie wiedziały jakiego gazu użyto i jakiego antidotum użyć. Takie rzeczy dziać mogą się tylko w Rosji. Dziki kraj w którym zwykły obywatel jest nikim..
bDZdSMbf
MOJE69.PL
9 miesięcy temu
❤️Spędzasz samotnie wtorkowe popołudnie? Jesteś samotny i szukasz kobiety albo kochanki? Ta strona jest dla Ciebie!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić