Wróć na
mmc
|

Aleksiej Nawalny. Niemieccy lekarze zbadali substancję, którą został otruty

41
Podziel się

Opozycjonista Putina w czwartek został otruty. Długo nie było informacji co do tego, czym była trucizna podana Aleksiejowi Nawalnemu. Niemieccy lekarze ze szpitala Charite zbadali substancję.

Aleksiej Nawalny. Niemieccy lekarze zbadali substancję, którą został otruty
Nawalny (PAP, Alexander Shcherbak)
bCXZvCid

W czwartek Aleksiej Nawalny najprawdopodobniej został otruty. Na pokładzie samolotu zaczął mdleć i krzyczeć z bólu. Samolot awaryjnie wylądował, a polityk został przewieziony do szpitala w Omsku. Lekarze wykluczyli możliwość zatrucia. Uznali, że nagły kryzys zdrowotny wywołał zbyt niski poziom cukru.

Rodzina i współpracownicy Nawalnego próbowali przenieść go do szpitala w Niemczech. Dopiero w sobotę pojawiła się taka możliwość.

bCXZvCif

Podłączony do respiratora Nawalny został przetransportowany do Berlina. Tamtejsi lekarze zbadali substancję, która została podana politykowi. Nie mają wątpliwości - został otruty.

Aleksiej Nawalny został otruty inhibitorami cholinoesterazy. Substancje z tej grupy wpływają na układ nerwowy doprowadzając do jego porażenia. Nazwa trucizny użytej przez zamachowców nie jest jeszcze znana.

Pacjent przebywa na oddziale intensywnej terapii i nadal jest w śpiączce. Jego stan jest ciężki, ale obecnie nie ma poważnego zagrożenia dla jego życia - informuje szpital Charite
bCXZvCil

Zwolennicy Nawalnego złożyli już wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie otrucia. Rosyjski Komitet Śledczy jeszcze nie zajął się sprawą. Lekarze badający Nawalnego w Omsku wciąż utrzymują, że nie znaleźli w jego organizmie śladów jakiejkolwiek trucizny.

Aleksiej Nawalny otruty. Rywal Putina walczy o życie

bCXZvCiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
1234467
4 tyg. temu
No przecież w Katyniu nie mordowali Rosjanie Z NKWD TYLKO NIEMCY Bo tak stwierdzili Rosjanie. Trzeba im wierzyć. Kiedy narody uwolnią się od tyrani czy jest to w ogóle możliwe. Dlaczego i w imię czego tyle zakłamania nienawiści i uzurpatorstwa putinow kimow fudelow etc
😠😠😠
4 tyg. temu
Rosyjscy lekarze sklamali co wykryli w krwi po badaniach Nawalnego. Pytam się dlaczego to zrobili?
Puki
4 tyg. temu
Żaden rusek nie może mieć wstepu do Polski. Niech żyją sobie w swoich ziemiankach.
bCXZvCiH
Anka
4 tyg. temu
Trzymaj się chłopie !!
wik
4 tyg. temu
A czego innego można było się spodziewać? Nadzieja, że wyjdzie z tego z niewielkim uszczerbkiem na zdrowiu,o ile to możliwe!!!
Najnowsze komentarze (41)
Prijatiel
1 tyg. temu
Nie mówcie żle o wszystkich Rosjanach. Tacy sami ludzie jak ty,ty i ty. Kreml to nie cała Rosja.
Karol
4 tyg. temu
W Omsku nie wykryli,bo do badan używaja jeszcze chyba trofjejne mikroskopy z II wś.A choćby mieli i najnowsze,to bez zgody Kremla nie mogli.
smoobrona
4 tyg. temu
A u nas z Lepperem było POdobnie dopiero po trzech dniach badano co miał w organizmie i do dziś sprawcy są nieuchwytni.
Holder
4 tyg. temu
To taki sam fake jak w przypadku Skripala, gdzie okazało się, że akcja false flag brytoli została spartolona. Obecnie wyciszono temat "Skripal" na zachodzie bo zrozumieli, że wpadli we własna pułapkę.
Tami
4 tyg. temu
Naiwny ten co wierzy ruskom i wszystkim krajom wchodzących w skład CCCP. Wszystkie rządy tego świata kłamią ale rosyjski wiedzieli prym. Nawet ze zestrzelenia samolotu się wymagali to co tam jeden (kolejny) opozycjonista.
Gosc
4 tyg. temu
Nim zostaniesz krytykiem Kremla wez lepiej od razu Noviczok
MOJE69.PL
4 tyg. temu
❤️❤️Chcesz podwoić swoje podboje miłosne? Wbij⬆️⬆️⬆️
APiS
4 tyg. temu
Uśmiercanie za pomocą trucizny to nic nowego w Rosji. Już Iwan Groźny rozprawiał się w ten sposób z tymi których chciał wyeliminować z gry. Ale w wielu innych państwach też tym sposobem eliminowania niewygodnych osób nie gardzono.
bCXZvCiz
zibi98
4 tyg. temu
Pulitzera dla autora za artykuł !
habor
4 tyg. temu
Oby tylko po tym "otruciu" nie zapadła w niebyt, jak Skripale?!
🦠🦠🦠
4 tyg. temu
Pewnie sinicami z wisly🤣
Polka
4 tyg. temu
Zdziwiłbym się gdyby znalezli
otco
4 tyg. temu
Co tu mówić o Nawalnym.. W akcji przeciw terrorystom w teatrze na Dubrowce w Moskwie użyto gazu do obezwładnienia napastników. 40 terrorystów zabito , ale od gazu zmarło 129 (!!!) Bogu ducha winnych osób spośród widzów. Do końca szpitale nie wiedziały jakiego gazu użyto i jakiego antidotum użyć. Takie rzeczy dziać mogą się tylko w Rosji. Dziki kraj w którym zwykły obywatel jest nikim..
MOJE69.PL
4 tyg. temu
❤️Spędzasz samotnie wtorkowe popołudnie? Jesteś samotny i szukasz kobiety albo kochanki? Ta strona jest dla Ciebie!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić