Rosyjscy szpiedzy zatrzymani na Słowacji

Słowackie służby aresztowały w poniedziałek trzy osoby szpiegujące na rzecz Rosji. To pułkownik słowackiego ministerstwa obrony, członek Słowackiej Służby Informacyjnej (SIS) oraz osoba związaną z nieczynnym, dezinformacyjnym portalem internetowym. Słowackie MSZ przekazało, że w związku z zatrzymaniami podjęto decyzję o wydaleniu z kraju trzech rosyjskich dyplomatów.

Rosyjscy szpiedzy zatrzymani na Słowacji
Bratysława zdecydowała o wydaleniu trzech rosyjskich dyplomatów (Pixabay)

Aresztowani za przekazywanie informacji rosyjskiemu wywiadowi mieli otrzymywać pieniądze od pracownika rosyjskiej ambasady. Media podają, że jedna z osób miała przyznać się do winy.

To dopiero początek, myślę, że udało nam się całkiem nieźle rozpracować siatkę. Pójdziemy jeszcze dalej – napisał w mediach społecznościowych słowacki minister obrony Jaroslav Nad.

Mieli szpiegować na rzecz Rosji. Informacje zdobył słowacki wywiad wojskowy

Rzeczniczka resortu Martina Kakaszczikova przekazała, że dowody przekazał organom ścigania wywiad wojskowy. Nie podano jednak, czego dotyczyć miały informacje przekazywane Rosjanom przez zatrzymanych.

Zatrzymano trzech szpiegów. Słowacja wydala rosyjskich dyplomatów

W związku z aresztowaniami ministerstwo spraw zagranicznych zdecydowało o wydaleniu trzech pracowników rosyjskiej ambasady. Decyzja ta zapadła na podstawie oceny słowackiego wywiadu. Dyplomaci mają 72 godziny na opuszczenie kraju.

Obejrzyj także: Szpieg Putina tłumaczem Agaty Dudy? Ekspert krytycznie o SOP

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić