Rosyjski dziennikarz poślubił znanego modela. Obaj sprzeciwiają się wojnie

Media w Rosji żyją ślubem dziennikarza Michaiła Zygara. Były redaktor naczelny niezależnego kanału telewizyjnego Dożd podzielił się radosną nowiną w swoich mediach społecznościowych. Rosyjski dziennikarz poślubił modela i aktora Jean-Michela Szczerbaka. Obaj panowie wcześniej wielokrotnie krytykowali rosyjską inwazję na Ukrainę.

Rosyjski dziennikarz poślubił znanego modela. Obaj sprzeciwiają się wojnie
Rosyjski niezależny dziennikarz Michaił Zygar wziął ślub w Portugalii z modelem i aktorem Jean-Michelem Szczerbakiem (Instagram, Michaił Zygar)

We wtorek 25 października Michaił Zygar pochwalił się informacją o ślubie z Jean-Michelem Szczerbakiem na swoim Instagramie. Mężczyźni pobrali się w Portugalii.

Miłość, wolność, prawda, szczęście. Czas rozpocząć wyzwalanie od samego siebie – napisał rosyjski dziennikarz we wpisie pod wspólnym zdjęciem.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Matka przestała z nim rozmawiać. "Nie jesteś już moim synem"

Więcej szczegółów zdradził w swoich mediach społecznościowych Jean-Michel Szczerbak. Jak widać na zamieszczonym przez niego filmie, to on oświadczył się dziennikarzowi. Mieli być wcześniej razem przez 3 lata. – Początki były bardzo trudne, ale zdecydowaliśmy się w końcu zalegalizować nasz związek – podkreślił rosyjski model i aktor, znany z występów w reality show "Poślubić Buzowa".

Przez lata walczyłem ze sobą, spotykałem się z kobietami i mężczyznami. Zamknąłem się w sobie, żałowałem za grzechy i modliłem się o przebaczenie. Bardzo bałem się tego, że trafię do piekła. W pewnym momencie zdałem sobie jednak sprawę, że moje życie jest piekłem na ziemi – opisał Szczerbak.

Rosyjski model podkreślił, że w ostatnim czasie zmieniło się jego postrzeganie Boga. Dodał także, że wcześniej bał się ujawnić swoją orientację seksualną nawet przed własną matką. Po tym jednak, jak otwarcie skrytykował inwazję Rosji na Ukrainę, rodzicielka przestała z nim rozmawiać. – Nie komunikuję się z rusofobami i zdrajcami ojczyzny. Nie jesteś już moim synem – miała napisać do niego na Facebooku.

Kiedy podjąłem decyzję, by przestać żyć w strachu, moje życie się zmieniło. Jeszcze nigdy nie byłem tak wolny i szczęśliwy jak dzisiaj – ocenił Jean-Michel Szczerbak.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Rosyjski dziennikarz wziął ślub z mężczyzną. To temat numer jeden w Rosji

Temat ślubu obu mężczyzn szybko stał się tematem numer jeden w rosyjskich mediach. Serwis moslenta.ru przypomniał, że Michaił Zygar był żonaty w latach 2009-2018 z dziennikarką Mają Strawinskają. W 2010 roku na świat przyszła córka pary, Elżbieta.

Niezależny rosyjski dziennikarz wielokrotnie potępiał rosyjską inwazję na Ukrainę. Utworzył nawet w sieci petycję wzywającą do zakończenia konfliktu zbrojnego. Był także redaktorem naczelnym niezależnego rosyjskiego kanału telewizyjnego Dożd, który otwarcie krytykował władze na Kremlu.

27 lutego Michaił Zygar opuścił Rosję i wyjechał do Berlina. Obecnie opisuje wojnę na Ukrainie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel". – Jest uznawany w Rosji za agenta zagranicznych mediów – napisał o nim podlegający państwowej cenzurze serwis moslenta.ru.

Obejrzyj także: Putin ma już jeden cel. "To krwioobieg Ukrainy"

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić