Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Rosyjski kapłan szokuje. To dlatego Biełgorod jest bombardowany

- Biełgorod nadal jest bombardowany, ponieważ miejscowi mieszkańcy nie modlą się wystarczająco - mówi arcykapłan Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Andriej Tkaczow cytowany przez portal "Moscow Times". Według duchownego, niezbędne są m.in. nabożeństwa i procesje. Miasto jest celem ataków od wielu miesięcy.

Rosyjski kapłan szokuje. To dlatego Biełgorod jest bombardowany
Rosyjski kapłan szokuje. To dlatego Biełgorod jest bombardowany (Nexta, Twitter)

Po wybuchu wojny w Ukrainie rosyjskie miasta nie pozostają bezpieczne. Najbardziej narażony jest Biełogorod, 400-tysięczne miasto leżące na granicy. To właśnie tę miejscowość wielokrotnie atakowali rosyjscy ochotnicy sprzyjający Ukrainie. Chodzi o Rosyjski Korpus Ochotniczy i Legion Wolności Rosji. Również ukraińskie wojsko atakuje strategiczne obiekty Biełogrodu.

Media szacują, że od początku wojny do końca kwietnia, w wyniku ostrzałów w obwodzie biełgorodzkim zginęło co najmniej 180 osób. W samym Biełogorodzie zniszczono nawet 5 tysięcy mieszkań, a w okolicy ponad 7 tysięcy.

Ksiądz Andriej Tkaczow z Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej ma swoją teorię na temat ataków na Biełogrod. Specjalne wideo umieścił w rosyjskim serwisie społecznościowym VKontakte.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na Marywilskiej 44 roi się od służb. Nagraliśmy pogorzelisko z bliska
Biełgorod nadal jest bombardowany i bombardowany, ponieważ miejscowi mieszkańcy nie modlą się wystarczająco - powiedział kapłan.

Bombardowanie Biełgorodu. "Powinni odprawiać nabożeństwa"

Teraz ludzie pytają: co z Biełgorodem? A Biełgorod, moi przyjaciele, musi od rana do wieczora modlić się do Jozafata z Biełgorodu, aby chronił swoje miasto. A kiedy zbombardowano Biełgorod, nie słyszałem wzruszenia modlitewnego wokół Jozafafa, ludzie go nie znają - cytuje duchownego portal "Moscow Times".

Według prawosławnego duchownego, miejscowi powinni stale odprawiać nabożeństwa, procesje i organizować wspólnie czytanie psałterza. Jak mówił, jest to konieczne, aby "Pan zlitował się nad Tetkinem, Szebekinem, Biełgorodem i innymi miastami".

Kontrowersyjne wypowiedzi Andrieja Tkaczowa

"Moscow Times" twierdzi, że duchowny słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Na spotkaniu z młodzieżą twierdził, że "trzeba złamać kobietę na kolanie, obciąć jej rogi", a także zasugerował "zmycie pornograficznej farby, którą nałożyła na nią współczesna cywilizacja".

Jego zdaniem, jeśli tego nie zrobi, kobieta wyda mężczyźnie rozkazy i zamieni go w "człowieka z dziobem". Proponował także przeprowadzenie nalotów na moskiewskie kluby nocne i wysłanie na front "dojrzałych koni z rozszerzonymi źrenicami".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić