Rowerzysta wpadł jak śliwka w kompot. Policja pokazała wideo z Olsztyna

229

Olsztyńska policja pokazała nagranie z monitoringu, na którym widać "wyczynową" jazdę jednego z rowerzystów. 56-latek jadąc zygzakiem nie miał pojęcia, że jest obserwowany.

Rowerzysta wpadł jak śliwka w kompot. Policja pokazała wideo z Olsztyna
Policjant zatrzymał rowerzystę (Policja)

Pijany rowerzysta wybrał najgorszy możliwy moment na przejażdżkę. Mężczyzna będący pod wpływem alkoholu wyjechał na ulicę Olsztyna 19 maja. To właśnie tego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili działania NURD - "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

W ramach akcji NURD obserwowane były przejścia dla pieszych. To właśnie przez jedno z nich przejeżdżał rowerzysta z Olsztyna. Zapewne mężczyzna nie wzbudziłby podejrzeń operatora monitoringu miejskiego, gdyby nie jazda zygzakiem. Ponadto miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Zachowanie cyklisty zrodziło pytania dotyczące jego trzeźwości, dlatego niezwłocznie został zatrzymany do kontroli przez czekającego nieopodal policjanta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Podejrzenia operatora monitoringu okazały się trafne. Rowerzysta po zatrzymaniu do kontroli został poddany badaniu alkomatem, które wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 56-latek na długo zapamięta, że nie warto jeździć rowerem w stanie nietrzeźwości. Karę za nieodpowiedzialne zachowanie wymierzy mu sąd. Przepisy przewidują dla niego areszt lub grzywnę, nie niższą niż 2500 złotych.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić