Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Skandal po finale Eurowizji 2022. TVP domaga się wycofania zarzutów

15
Podziel się:

Finał Eurowizji 2022 wywołał liczne kontrowersje. Emocje wzbudziły m.in. zarzuty EBU wobec sześciu krajów, w tym Polski. Komisja została oskarżona o próbę zmanipulowania wyników głosowania podczas finału. Teraz TVP domaga się wycofania zarzutów.

Skandal po finale Eurowizji 2022. TVP domaga się wycofania zarzutów
Skandal po finale Eurowizji 2022. TVP domaga się wycofania zarzutów (AKPA, AKPA)

Eurowizję 2022 wygrała Ukraina. Samo zwycięstwo wschodnich sąsiadów Polski wzbudziło wśród widzów liczne kontrowersje. Emocji dodał brak punktów od tamtejszych jurorów dla naszego kraju. To jednak nie koniec.

Największy skandal wybuchł po zarzutach, które organizatorzy Eurowizji postawili sześciu państwom. Na czarnej liście oskarżonej o manipulowanie wynikami znalazła się Polska, Azerbejdżan, Gruzja, Rumunia, San Marino i Czarnogóra.

TVP nie zgadza się z opinią EBU i żąda wycofania oskarżeń. Przypomnijmy, że Europejska Unia Nadawców uznała nieprawidłowości podczas głosowania za "bezprecedensowe". Polscy jurorzy (Aleksandra Szwed, Dagmara Jaworska, Krystyna Giżowska, Andrzej Jaworski i Mikołaj Gąsiewski) mieli nie głosować zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Delegacja TVP wzięła udział w spotkaniu wyjaśniającym z przedstawicielami EBU, jednak nie przedstawiono jej na nim przekonujących argumentów. TVP nie zgadza się z opinią EBU na temat rzekomych nieprawidłowości podczas głosowania - podała stacja "Plejadzie".

Stacja dodała też, że liczy na "ostateczne wyjaśnienie nieporozumień", a także "wyciągnięcie przez EBU wniosków z błędów popełnionych przez organizatorów Eurowizji oraz wycofanie się z zarzutów".

Zobacz także: Zero od jurorów z Ukrainy oraz co pogrążyło Ochmana
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
polak
miesiąc temu
ja nie potrafi spiewac nie moze dostac punktow . a kurskiemu to sie nie podoba
Soplica
miesiąc temu
Polska w ścisłej czołówce najważniejszych państw . A kto jeszcze ogląda tę reżimową tvpis tam tylko kłamstwa , kłamstwa i wina Tuska
emeryt
miesiąc temu
tvp -klamie
Unia Euro
miesiąc temu
Skandynawia głosuje blokowo..., Gracja i Cypr też a jak Bałkany spróbowały to od razu unieważnili... Stara Unia może wszystko a nowej nie wolno nawet nic nie zrobić. Unijny wał, jak z praworządnością. Tylko Niemcy i Francja (w porozumieniu z Rosją) mogą rządzić tym dziwacznym związkiem państw...a Polska - z zakazem zabierania głosu (bo znów jakaś tam praworządność, głosowanie, itd.) - w nagrodzę za zamykanie stoczni na rzecz tych z Niemiec, zamykanie kopalni na rzecz tych z Niemiec - będzie mini landem w orbicie niemieckiej. Super Unia.
BKZ
miesiąc temu
Polityczna chaltura .....!!!
Aaa
miesiąc temu
To znaczy , że EBU lekceważy głosy niektórych państw . Ewidentne poniżenie ukazujące konkretny cel. Najważniejsze państwa to Wielka Brytania ,Hiszpania , Francja , Włochy , Niemcy to oni rządzą
Bojdus5
miesiąc temu
Moim zdaniem na tego typu konkursach jurorzy nie powinni decydować o wynikach tylko same smsy powinny wyłonić zwycięzców
kurak
miesiąc temu
jużdawno przestałem oglądać tvp a jak widzę wazeliniarza w tv to od razu zmieniam program by się nie denerwować
Tygrysica
miesiąc temu
Nie pierwszy i nie ostatni skandal tej rynsztokowej telewizji zwanej TVP publiczna.Nie oglądam od prawie 8 lat.
Belladonna
miesiąc temu
Nie oglądam politycznych widowisk i konkursów, gdzie wszystko z góry jest już ustawione.Parodia głosowań i sztuczne podniecanie się wynikami,które jeszcze przed konkursem są już znane.Nikt rozgarnięty, dla kogo najważniejszy jest rozwój artystyczny, nie powinien występować w tych pożałowania godnych imprezach.Chociaż z drugiej strony wiadomo ,że za pieniądze można kupić każdego "artystę"
Majonez Pozna...
miesiąc temu
NIHIL NOVI bo jak widzę gdy wczoraj zaprotestowałem przeciwko bezPOdstawnemu psychodylicznemu firmowaniu owego hiciora twarzą Pani Idy Nowakowskiej to autorzy cyklu wyciągneli z tego jako widzę wniosek !!!!! Mam zatem fory i POwoli staję się jako wolontariusz redaktorem strony !!!!
bez szyderstw
miesiąc temu
Za interwizji takich jajec nie było:)
kazik0254
miesiąc temu
TVPiS z zarzutami to wcale nie jest zaskajuące. Od 6 lat manipulują wszystkim co się daje, więc dlaczego nie wynikami Eurowizji?
Hans
miesiąc temu
Ukarać tvpis!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić