aktualizacja 

Rozbierali budynek gospodarczy. Robotnicy wstrzymali oddech

298

Niebezpiecznie znalezisko w miejscowości Dąbrowica Duża (woj. lubelskie). Podczas prac rozbiórkowych robotnicy odkryli karabin wraz z amunicją z okresu II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów. Policja przypomina, że odnalezionej broni czy niewybuchów nie należy dotykać oraz przenosić.

Rozbierali budynek gospodarczy. Robotnicy wstrzymali oddech
Podczas prac rozbiórkowych w miejscowości Dąbrowica Duża znaleziono karabin wraz z pociskami z okresu II wojny światowej. (Policja)

Przed weekendem dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony o odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch, który został znaleziony podczas rozbiórki budynku gospodarczego.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, po czym okazało się, że zabezpieczony przedmiot to skorodowany karabin wraz z 4 pociskami prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Mundurowi zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Saperzy zabrali całość do zniszczenia oraz sprawdzili pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sensacyjne znaleziska na placu budowy. Niezwykłe odkrycie w Głogowie

Policjanci apelują o ostrożność. Nawet stare i zardzewiałe przedmioty stanowią śmiertelne zagrożenie.

Pamiętajmy! Pomimo że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne "pamiątki" z tego okresu. Niewybuchy, mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie - przypomina komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska.

Policja przypomina, że tego rodzaju przedmiotów nie wolno: odkopywać, dotykać, podnosić, przenosić, uderzać, rozbijać, rzucać, podgrzewać (np. wrzucać do ogniska), manipulować nimi.

Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet śmierci.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić