Rozbłyski widać aż z satelity. Odkrycie na Google Maps

129

Zdjęcia satelitarne niejednokrotnie stawały się hitami internetu. Tym razem głośno zrobiło się o nietypowym znalezisku pewnego użytkownika Reddita. Ten odnalazł na Google Maps zagadkowe obiekty. Zaciekawiło go, co powoduje, że ich rozbłysk widziany jest aż z satelity.

Rozbłyski widać aż z satelity. Odkrycie na Google Maps
Tajemnicze rozbłyski (Google Maps)

Zaintrygowany użytkownik postanowił poprosić o pomoc internautów. Napisał, że fotografia przedstawia posesję u wybrzeży Irlandii. Największą popularność zyskała teoria dotycząca laserów kosmitów. To właśnie te urządzenia miałyby wywoływać rozbłysk. Spostrzeżenia nawiązywały do wypowiedzi Marjorie Taylor Greene. Kongresmenka z Kalifornii obwiniała je o powód pożarów w tym stanie.

Teoria z laserami zyskała popularność, lecz zapewne była daleka od prawdy. Inny internauta podejrzewał, że zjawisko miało coś wspólnego ze słońcem. Jego zdaniem na posesji znajduje się budynek z wieloma oknami bądź metalowymi elementami. Wykluczono, aby za efekt odpowiedzialne były panele słoneczne, gdyż te pochłaniają promienie, a nie je odbijają.

Internauci przedstawili wiele teorii dotyczących odkrytego miejsca. Niestety żadna z nich nie była informacją, która zdradziłaby konkretny powód rozbłysku. Odpowiedź zapewne nie ma nic wspólnego z kosmitami, jednak fotografia zyskała rozgłos jak wiele innych historii z Google Maps.

Zobacz także: Luzowanie obostrzeń? Prof. Anna Piekarska nie pozostawia złudzeń
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić