Rozpyliła gaz podczas lekcji. Jedna osoba w szpitalu

85

Do zupełnie niecodziennych scen doszło podczas lekcji w szkole podstawowej nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju. W pewnym momencie 16-letnia uczennica rozpyliła gaz pieprzowy jednej ze swoich koleżanek. Niemal natychmiast wezwano służby.

Rozpyliła gaz podczas lekcji. Jedna osoba w szpitalu
Gaz pieprzowy (Adobe Stock)

W szkole podstawowej nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju pojawiła się straż pożarna, pogotowie, a także policja. Do interwencji służb doszło po tym, jak 16-letnia uczennica przyniosła do szkoły gaz pieprzowy. Podczas lekcji pokazała go koleżance, a ona... przez przypadek nacisnęła na spust i rozpyliła go w klasie.

Serwis tvn24.pl podał, że uczniowie i nauczycielka opuścili klasę. Trzy uczennice źle się poczuły. Jedna z nich została przetransportowana do szpitala.

Policja przekazała natomiast, że 16-latka miała gaz pieprzowy od ojca. Teraz zostanie przesłuchana w obecności rodziców.

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy. Zajęli się oni wietrzeniem pomieszczenia, a także sprawdzaniem parametrów powietrza.

Jastrzębie-Zdrój. Dramat na placu zabaw

Do incydentu z gazem pieprzowym w Jastrzębiu-Zdroju doszło też w 2019 roku. Wtedy 68-letnia kobieta rozpyliła go na placu zabaw. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Malcherka. Poszkodowanych zostało ośmioro dzieci, które miały widoczne zaczerwienienia na twarzach oraz w okolicach oczu.

Czwórka z nich trafiła do szpitala i pozostała tam na obserwacji. Śledczy ustalili adres, gdzie miała przebywać kobieta. 68-latka przyznała się do rozpylenia gazu wśród dzieci.

Jak kobieta tłumaczyła swoje zachowanie? Seniorka wyjaśniała, że dzieci były wobec niej złośliwe i jej dokuczały. Policjanci prowadzili postępowanie pod kątem narażenia nieletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 68-latce groziło za to do 3 lat więzienia.

Zobacz także: Kaczyński o płaceniu gotówką. Jest komentarz ministra PiS
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić