Rozwódka chce przyjmować komunię świętą. Ksiądz reaguje na TikToku

78

To jedna z kluczowych kwestii, która wzbudza spore emocje wśród wielu katolików. Do księdza udzielającego się na TikToku Piotra Jarosiewicza napisała pewna kobieta. Chciała się dowiedzieć, czy będąc rozwódką i żyjąc samotnie, może przystępować do komunii świętej. Duchowny od razu ruszył z wyjaśnieniami. Nie wszyscy internauci podzielili jego zdanie.

Rozwódka chce przyjmować komunię świętą. Ksiądz reaguje na TikToku
Rozwódka chce przyjmować komunię świętą. Ksiądz stanowczo odpowiada. Zdjęcie ilustracyjne. (YouTube, Piotr Jarosiewicz)

Piotr Jarosiewicz już nie raz służył pomocą i dobrym słowem dla wiernych. Kapłan z powodzeniem prowadzi własny kanał na TikToku, gdzie śledzi go aktualnie ponad 293 tys. widzów. Na tej platformie ksiądz często nagrywa filmiki, w których przybliża i tłumaczy m.in. zasady obowiązujące w kościele katolickim.

Aktualnie pełni rolę wikarego w jednej z parafii w diecezji drohiczyńskiej. Pracuje również jako katecheta i rekolekcjonista.

Rozwódka chce przyjmować komunię świętą. Ksiądz stanowczo odpowiada

Czy kobieta po rozwodzie, która żyje sama bez partnera 20-30 lat, może przyjmować komunię świętą? - zastanawiała się pewna internautka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Ksiądz Piotr Jarosiewicz od razu rozwiał wszelkie wątpliwości. Szczegółami podzielił się w specjalnym filmie na TikToku.

Tak, jak najbardziej. Jeśli taka osoba żyje samotnie, to może przyjmować komunię świętą, korzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy - powiedział duchowny.

Wideo od razu zainteresowało użytkowników chińskiej platformy. Ci bowiem w krótkim czasie od publikacji wyświetlili je ponad 16 tys. razy. Nie stronili też od dzielenia się swoimi przemyśleniami. - Ale smutne, takie samotne to życie - twierdziła jedna kobieta.

Dlatego jestem osobą niepraktykującą - wtórowała następna.
Szczęść Boże! A u nas na wsi proboszcz już nie ma sił. Jest taka kobieta, żyjąca w konkubinacie, chodzi do komunii, bo twierdzi że już może - dodawała kolejna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić